De 3-jarige begint toch wat meer bespiering te krijgen, en ik heb het idee dat ed boom van mijn zadel hierdoor wat te krap wordt. Hij begint namelijk steeds minder fijn te lopen en zijn rug weg te drukken. Geen witte plekken of gebroken haren overigens.
Ik heb wel een ander zadel voor hem(met een bredere boom), maar dat wipt wat aan de achterkant dus dat gebruik ik ook liever niet.
hoe merk je/ zie je/ voel je dat de boom te smal wordt?
rommulus
Berichten: 11522
Geregistreerd: 11-12-04
Woonplaats: gooi een emmer leeg volg het water daar woon ik :D
Een boom word te smal als je paard minder bewegings vrijheid heeft Zo te lezen past je zadel in het geheel niet
Hoe dan ook een zadelpasser zal een uitkomst bieden wij kunnen niet door een schermpje zien of het past of niet Extreme gevallen kun je zien vanaf de foto Geloof me je paard stuk rijden is zo gedaan
Goed bezig. Witte haren dat zie je bij sommige heel snel en anderen zijn al 'onbruikbaar' voor dat er een witte haar te voorschijn komt. Het is bij een jong paard altijd passen en meten en er kan nog zo veel veranderen door groei en bespiering. Fijn dat je gekozen hebt voor een zadelmaker. Wellicht kun je een zadel aanschaffen met een verwisselbare boom voor de komende jaren zodat je niet iedere keer iets anders hoeft te kopen?
rommulus
Berichten: 11522
Geregistreerd: 11-12-04
Woonplaats: gooi een emmer leeg volg het water daar woon ik :D
Geplaatst: 25-11-11 09:42
Vergelijk het met te krappe schoenen lopen Doordat je al pijn in je voeten hebt (wat al een probleem kan gaan worden) ga je ook anders lopen waardoor je ook verder last van dingen gaat krijgen (heupen, rug etc etc)
Met een paard is dat niet veel anders alleen moet die ermee sporten en ook nog eens een ruiter dragen op het "werktuig" dat al niet goed zit, wat dus ook nog eens het proces versneld
Goede keus kijk wel naar een goede zadel maker die ook goed aangeschreven staat Succes !
klopt, probleem is alleen dat het niet mijn eigen paard en dus ook niet mijn eigen tuig is... Maar ik zal vragen of er een zadelmaker kan komen, en anders moet mijn eigen spaarpot maar op de kop. Ik wil niet rijden met een niet goed passend zadel.
DeandyBoy
Berichten: 542
Geregistreerd: 02-04-11
Geplaatst: 25-11-11 09:46
ik heb een merrie gehad , niet 1 witte haar . maar zo enorm doorgedrukt bij de vorige eigenaar dat ze 2 enorme drukplekken zo groot als borden had naast haar schoft.
het gevolg was singelnijd , stalnijd , eigenlijk nijd op alles , als ze t idee had dat ze moest rijden. eeuwig zonde. verpest door iemand die liever wilde rijden dan een goed zadel kocht.....
liever je paard en paar weken laten staan ,. dan kapot rijden hoor.....