[WN] Flex tree?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Diaz

Berichten: 7892
Geregistreerd: 29-12-07
Woonplaats: Gouda | Diaz staat in Stolwijk

Flex tree?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-11-11 10:13

In mijn kijk/zoektocht kwam ik nu weer iets tegen dat ik niet ken :Y)

Een flex-tree (van Hilason)

Dit lijkt me nou ideaal.. volgensmij heb je dan de voordelen van een boomzadel met het ideale dat het netjes aansluit..
Iemand ervaring?

troi
Berichten: 18030
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-11-11 10:59

Persoonlijk niet. Rondje googlen levert veel negatiefs op, bijv http://www.horsegroomingsupplies.com/ho ... 27145.html .

Er zijn trouwens meerdere merken die flex-trees gebruiken.

Overigens, een goed passend boomzadel sluit ook perfect aan, dus om die reden heb je geen flex-tree nodig.

Diaz

Berichten: 7892
Geregistreerd: 29-12-07
Woonplaats: Gouda | Diaz staat in Stolwijk

Re: Flex tree?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-11-11 11:08

klopt, maar tinkers zijn pas met een jaar of 6 a 7 uitgegroeit, en dan wil ik pas een zadel op maat laten maken. Niet voor de 1x per week dat ik er nu op zit ;) Vandaar dat ik naar boomloos o.i.d. kijk.

troi
Berichten: 18030
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Re: Flex tree?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-11-11 11:24

Klinkt als een goed plan :) .

Al gezocht op flex?

DubbelFun

Berichten: 94171
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland

Re: Flex tree?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-11-11 12:42

ALLE paarden zijn pas met een jaar of 6-7 uitgegroeid ;)

Je hebt tegenwoordig veel fabrikanten die met een flex-boom werken, maar ik denk niet dat Hilason een Steel-(flex)tree gebruikt ;) gezien de prijs waar ze hun zadels voor verkopen.
Verder moet je je van dat flex niet al te veel voorstellen; het zadel moet nog steeds gewoon goed passen. Het veert hooguit ietsjes mee, maar echt breder zal het zeker niet worden.
Wil je een zadel wat wel goed met een groeiend paard meegaat kijk dan naar de betere boomloze zadels.