Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Arabesk schreef:Ik heb op genoeg karren gezeten met paarden zonder oogkleppen. Zelfs tweespannen voor de huifkar etc.
Die dingen zijn onnodig.
Altijd druk met de omgeving (ik reed eigenlijk alleen maar buiten) Dus tja, er zijn paarden die het nodig hebben, believe me. Ik had het graag anders gezien. Ben voorstander van zonder, maar helaas,... Soms is het niet anders. Mias schreef:Zo simpel ligt het dus niet.Oogkleppen zijn er voor dat het paard de bewegingen achter zich niet ziet. Zodat hij daar niet van kan schrikken. Bijvoorbeeld de bewegingen van de kar, bewegingen van de zweep of van de mensen op de kar.

eefie1 schreef:. Ook als je denkt "ach, ik rijd toch enkel in het bos".... waar je opeens een groep wandelaars of mountainbikers etc. tegenkomt.
Femke schreef:Ik heb zelf altijd zonder oogkleppen gereden, omdat mijn paardje erg nerveus werd van de oogkleppen.
Gewoon per paard kijken wat prettig werkteefie1 schreef:. Ook als je denkt "ach, ik rijd toch enkel in het bos".... waar je opeens een groep wandelaars of mountainbikers etc. tegenkomt.
Oh, wat had ik graag de tijd terug willen draaien en enkele jaren geleden de haflinger die we toen meenamen ZONDER oogkleppen op willen tuigen.
Dan hadden we daarmee júist een ongeluk met mountainbikers in het bos kunnen voorkomen (waardoor 2 mensen van de kar vielen en het paard op hol sloeg).
Juist door de oogkleppen die dat paard op dat moment op had, zag hij de fietsers niet aankomen, en pas toen ze vlák langs zijn hoofd reden met 20 tegelijk, zag en hoorde hij ze. Schrok en spoot er vandoor.


maar ze is erg rustig.
Dus ook daar wordt de zweep voor gebruikt.

Citaat:nu hadden we het dichte hoofdstel omgedaan en ging ze meteen stressen en zitten zodra de kar er achter ging