Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
zonneglans schreef:Wellicht kun je het je instructrice vragen. Mijn ervaring is dat als je een scherper bit erin hangt, zonder aan het daadwerkelijke probleem te werken, dat slechts een tijdelijke oplossing is. Het bit weerspiegelt immers de hand van de ruiter. Daarnaast is het sterk zijn vaak een probleem van het hele lijf, wat zich op hoopt in zijn mond. Dus als hij veel op de voorhand loopt, is hij ook sterker in de mond. Los je dat op, is hij ook lichter.
Nimmy schreef:Je kan er wel een zwaarder bit in hangen, maar daar los je het probleem niet mee op. Zou gewoon proberen om op een normaal bitje te rijden (enkel, dubbel of ongebroken maakt niet uit, net wat jullie t fijnst vinden) en dan investeren in les. Leer je pony te reageren op je zit en eventueel stem.
Voor t mennen kan je dan prima een stang gebruiken, omdat de gewichtshulpen wegvallen. Welke daarvoor t meest geschikt is zou je aan een ervaren menner/meninstructeur kunnen vragen
en kan ik hier meer aan werken
zonneglans schreef:dat is een hulpmiddel, al moet je daar wel mee kunnen rijden. Als je hem verkeerd gebruikt, doet het meer kwaad dan goed. Je instructrice zou je daar met lessen wel verder mee kunnen helpen. Dat is moeilijk te zeggen van de kant. Veel gehoorzaamheidsoefeningen, dus overgangen en tempowisselingen onder andere.