De maten van een stang en trens

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Lilliputter

Berichten: 8758
Geregistreerd: 26-02-04
Woonplaats: Heesch

De maten van een stang en trens

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-08-10 13:12

Laatst had ik met iemand een ´discussie´hierover. Diegene vond namelijk dat, en zoals vaker gezegd wordt, de stang 1 cm kleiner moest zijn dan de trens. De bitten moeten elkaar overlappen en dit heb je alleen met verschil, werd mij toen verteld. Nu heb ik dit vaker gehoord, maar op de site van Anky.nl staat door Sjef het volgende stukje geschreven;

''In geval van stang en trens is de stang is altijd 0,5-1,5 cm breder dan de trens, naargelang de mond van het paard. In verschillende boeken wordt het andersom beschreven maar onze ervaring is dat als je de stang breder hebt dat dit veel paardvriendelijker is.' ''

Nu heb ik de vraag vorige week ook in een winkel voorgelegd, zij gaven mij het antwoord dat als de trens dubbelgebroken is, de stang ook dezelfde maat mag hebben. Bijv. 13,5 en 13,5.

Blijkbaar is er dus niet meer één manier als het gaat om de maten van een stang en de trens. Dit leek mij een interessante discussie, omdat je van vanuit elke hoek een ander antwoord hierover krijgt. Graag het wel bij een discussie houden :)

Overigens heb ik mijn stang en trens (sprenger bemelman & trens Dynamic) allebei in de 13,5 om op die manier in het midden te zitten. Voorheen had ik de stang ook 1 cm kleiner, maar ik voel een wereld van verschil. Waarschijnlijk zal dit ook wel zitten in de soort bitten, maar ik denk dat de maten ook meetellen.

Elles

Berichten: 22816
Geregistreerd: 14-06-01
Woonplaats: Flevoland

Re: De maten van een stang en trens

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-10 17:23

RT-D >> HAR

Remember

Berichten: 6005
Geregistreerd: 13-06-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-10 18:27

Ik heb de stang een centimeter kleiner, gewoon scharen mooi aansluitend op de lippen. Het lijkt me echt niet prettig als die nog een stuk uitsteken ook. Stang hangt én lager (waar het vaak wat smaller is), én is niet gebroken en verliest daardoor geen lengte in de mond, dus de stang breder is voor mij niet logisch.

Pas las ik in een interview (weet helaas niet meer waar of met wie) dat die dezelfde ervaring had, stang mooi aansluitend, en trens gewoon normaal passend en dat kan dan toevallig dezelfde maat zijn als de stang of halve/hele centimeter breder, maar eigenlijk nooit smaller dan de stang.

Maar wat denk ik het allerbelangrijkste is met bitten, elk paard is anders en dus is er denk ik niet één geldende regel voor!