Ik heb een vraag =] Voor mijn verzorgpony wil ik graag een halster kopen, zodat ik ook alleen kan longeren(touw heb ik al), maar ik weet niet precies welke maat ik moet hebben. Moet ik nou een Cob of een Full hebben? Het is een met Haflinger gekruiste(en verder onherleidbare) kruising, met een redelijk groot hoofd =] Voor het gemak een foto. Klik voor foto
Welke maat moet ik nou hebben? Op zijn andere halsters staat namelijk ook geen maat. Aan de eigenaar vragen kan natuurlijk ook, maar ik wil zo snel mogelijk antwoord, want ik heb iets leuks gevonden op marktplaats.
ik kan aan een foto niet zien hoe groot zijn hoofd is, maar als jij zegt dat hij een groot hoofd heeft dan moet je waarschijnlijk gewoon een maat full hebben, en als het niet gelijk past kan je hem altijd nog verstellen of evt. inruilen voor een andere
ik denk maat cob, want die past meestal wel en vergeleken met mijn paard (die heeft ook maat cob, en jou paardje heeft lang niet zo'n groot hoofd!)
wiilemijn
Berichten: 268
Geregistreerd: 26-04-08
Woonplaats: Groningen
Geplaatst: 17-05-10 16:28
Ik zou voor een full gaan die ruim verstelbaar is. Mijn ervaring is dat dit bijna altijd past bij haflingers. En ook al dat je aangeeft hij een redelijk groot hoofd heeft. Mijn ijslander heeft ook wel een redelijk hoofd, hij hangt er ook een beetje tussen in. Een cop past wel, maar vind een full toch wel mooier zitten. Wel moet hij dat ruim verstelbaar zijn.
En nog even, je kan hem vast nog wel ruilen. Als je een koopt hem vast en zorgt dat hij schoon blijft.
Succes!
vevina
Berichten: 1669
Geregistreerd: 27-10-09
Woonplaats: Dongen
Geplaatst: 17-05-10 17:37
ik zou maar full doen. maar heeft de eigenaar dan geen halster/hoofdstel voor het paard?
Ik gok op full, gezien van het hoofdstel op de foto alles op de laatste gaatjes zit. Maar als je iets koopt, kun je altijd vragen of je het nog kan ruilen mocht het niet passen.
Equisync
Berichten: 5311
Geregistreerd: 22-05-09
Woonplaats: Zuid Limburg
Geplaatst door de TopicStarter: 17-05-10 18:47
vevina schreef:
ik zou maar full doen. maar heeft de eigenaar dan geen halster/hoofdstel voor het paard?
Jawel, maar ik wil er zelf eentje voor als ik alleen ga longeren/wandelen =] Want ik mag geen sleutel van de schuur, maar dat vind ik ook niet erg of zo.
cvmele
Berichten: 46
Geregistreerd: 17-05-10
Geplaatst: 18-05-10 09:20
In de meeste winkels mag je het toch weer inruilen als het halster niet past ?
Je kan natuurlijk voor een full gaan, die inderdaad ruim verstelbaar is. Zo zijn er full halsters die soms verstelbaar zijn richting de maat Cob, dus dan weet je zeker dat je goed zit!