Maar het probleem waar ik nu tegen aan loop is dat haar (wintec pro dressuur) zadel tijdens het longeren/rijden naar voren schuift.
Dit komt waarschijnlijk doordat haar singelplek meer naar voren ligt dan dat de singelstoten zitten, waardoor de singel het zadel naar voren "trekt".
Een banaansingel / anatomische singel schijnt dit probleem (in ieder geval deels) weg te kunnen nemen. Nu heb ik verschillende singels gevonden (leer / zonder elastiek) die me wel aanspreken (wel alledrie behoorlijk aan de prijs

Graag zou ik willen weten of Bokkers ervaring hebben met deze singels, hoe de leerkwaliteit is en hoe ze bevallen (werken ze idd tegen naar voren schuiven).
Het gaat om de volgende drie singels:
Kieffer

Passier

Wow

Ik heb nu een Thorowgood anatomische dressuursingel, maar die heeft gewoon een recht model (alleen inhammen bij de benen) en elastiek. Dit laatste is erg makkelijk met aansingelen, maar schijnt juist weer de mogelijkheid te geven tot schuiven van het zadel (

Ik heb al een staartriem geprobeerd, daarmee blijft het zadel goed liggen, maar mijn pony vindt dit niet zo geslaagd (uit zich in bokken in galop en hoofd tijdens het longeren niet meer willen laten zakken).