Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Showpony

Berichten: 825
Geregistreerd: 04-02-05
Woonplaats: Noord Holland

Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-09-09 15:59

Nu bijna 2 weken geleden zijn er bij ons op stal zon 15 zadels gestolen, waaronder de mijne.
Baal er enorm van, niet alleen vanwege het financiële aspect (dit soort dingen gebeuren altijd op de meest belabberde momenten..)
maar ook vanwege het feit dat ik nu weer het hele zadel pas gez..k moet doorlopen.

Ik heb een Arabische merrie van 17 jaar waar ik nog vrij weinig op rijd max 2 a 3 keer in de week en enkel nog in het bos.
Dit onder andere omdat ze een erg gevoelige rug heeft en ik haar niet onnodig veel wil belasten. Ik rij haar zolang ze me laat merken dat ze de lol er nog van inziet mede daarom wisselt het aantal keer dat ik rij per week. Maar goed dat is een ander verhaal..;)

Mijn 'probleem' is nu dat ik niet heel veel budget heb en wel een zadel wil wat:
1. goed op mn paard ligt
2. kwalitatief voldoende/goed is
3. een zachte zit heeft (have a skinny but;) )

Ik heb er al een wintec pro dress op gehad (niet het aller nieuwste model), maar deze sloot niet mooi aan aan de achterkant, omdat de kussens als het ware een beetje omhoog liepen. mn pony heeft een vrij hoge schoft en een hele rechte rug. Ik heb een aantal fotos gezien van de nieuwe modellen van wintec en deze lijken dikkere en bredere kussens te hebben.

de zadels die mijn interesse hebben + voor en nadelen:
-kent&masters high wither dress > van wat ik gelezen heb op bokt kwalitatief goede zadels, goed aanpasbaar, zachte zit. Nadeel enkel v.a. maat 17 inch (toen ik laatst in een winkel op een wintec 16,5 zat op de bok zei de verkoopster dat ik wellicht nog wel in een 16 zou passen)
-de nieuwe Wintec dress pro > vind het erg lastig dit zadel een goede beoordeling te kunnen geven, de ervaringen hier op bokt verschillen echt enorm. negatieve geluiden mbt de pasvorm (hoewel ik niet precies snap wat men daarmee bedoeld. Gaat het om de plaatsing van de kussens, te weinig ruimte voor de ruggengraat? is de vulling niet goed?), harde zit en natuurlijk de discussie over het wel of niet nemen van een zadel met cair.. (nadelen slecht aanpasbaar, temperatuur gevoelig. maar verder..? Hoe is de drukverdeling op zich als het zadel goed ligt en er dus geen aanpassingen nodig zijn..?). Aan de andere kant mensen die er erg tevreden mee zijn. Verder zijn er nog weinig ervaringen op bokt mbt het aller nieuwste model, daar zou ik graag meer over willen weten. Met of zonder cair, ik hoor het graag. verder is dit zadel in duitsland heel veel goedkoper te krijgen dan in ned, maar waar moet ik met het ding heen als ik onverhoopt gebruik moet maken van de garantie??
-thorowgood over het algemeen goede geluiden op bokt, heb alleen in onze ruitersport zaak gehoord dat ze deze zadels niet meer verkopen, omdat na verloop van tijd de boom breder zou worden (weet niet hoe lang geleden dit is gebeurd).. Verder zijn ook deze zadels te verkrijgen vanaf 17 inch.
-trekker pro endurance classic, Hoewel boomloos me wel aantrekt blijf ik de angst houden dat het de druk niet goed (genoeg) verdeeld.. verder vind ik de pomel aan de voorkant net een soort gehandicapten beugel (het komt er misschien wat lu11ig uit zo, sorry. Het is niet mijn bedoeling iemand te beledigen)..

Hoop dat mijn verhaal een beetje duidelijk is. Het is op het moment 1 grote warboel in mn hoofd dus het kan heel goed zijn dat dat zich vertaald naar dit stuk;)
Punt is dat het vergelijken van de zadels in real life lastig is omdat er vrijwel niemand is die alle zadels heeft om te passen en ik niet over de financiele midd beschik om 3 verschillende mensen langs te laten komen.

Alle ervaringen, tips en fotos zijn van harte welkom!!

Alvast bedankt!!

Showpony

Berichten: 825
Geregistreerd: 04-02-05
Woonplaats: Noord Holland

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-09 17:44

niemand met ervaringen, tips of fotos?

montoya
Berichten: 792
Geregistreerd: 03-11-06
Woonplaats: ergens in nederland

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-09 00:14

hoop dat je nog reatie,s krijgt ik zit namelijk ook met het probleem ZADEL mijn paard heeft ook een gevoelige rug en een rechte rug .

Wanja

Berichten: 1641
Geregistreerd: 06-01-05
Woonplaats: Årjäng (Zweden)

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-09 02:18

Als ik jou was zou ik een goede zadelmaker aan huis laten komen. Ik heb zelf goede ervaringen met Godfried Broekman, op zijn website vind je zijn telefoonnummer: www.deverlichtezit.nl
Hij kan je vast helpen aan een zadel wat binnen je budget valt en bovendien is hij niet duur als het gaat om voorrijdkosten, aanpassen e.d. en je weet bovendien zeker dat je zadel ook echt goed ligt op je paardje. Succes!

sammie18
Berichten: 1345
Geregistreerd: 12-08-07
Woonplaats: Omgeving Arnhem

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-09 22:31

Inderdaad een goede zadelmaker laten komen met verschillende zadels. Ik ben zelf aan het informeren naar de kent & masters, dit is een leren versie van thorowgood, dus ook volgens mij dezelfde types. Een correct betaalbaar zadel, maar ligt ook vaak net niet goed, het zadel(higher wither) wordt ook op de meest moeilijke ruggen gelegt, dit zal wel een oorzaak zijn.

Met wintec heb ik zelf niet zoveel, helemaal niet met cair, het is vaak te hard het is volgens mij niet of nauwelijks aan te passen. Ze hebben tegenwoordig wel mooie modellen, maar de zijn bij de kamer te smal, vind ik.

Misschien is het verstandig om bijvoorbeeld best-fit te laten komen(laatst zag ik op hun site dat ze heel veel show modellen te koop hadden met mooie kortingen) of een goede grotere zadelmaker bij jou in de regio.

graafstra

Berichten: 336
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: Heerhugowaard

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-09 22:36

in Sint maarten(NH) heb je zadelmakerij de goudennaald zitten van lahbib die heeft van alles liggen duur en goedkoop en smeert je niet zomaar een zadel aan ik kan je hem echt aanraden

http://www.zadelmakerijdegoudennaald.nl

supersambo

Berichten: 2133
Geregistreerd: 16-02-04
Woonplaats: waar mijn bed slaapt.

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-09 22:26

Wat voor zadel had je dan ? Is die niet ergens 2ehands te krijgen via marktplaats o.i.d ?

Showpony

Berichten: 825
Geregistreerd: 04-02-05
Woonplaats: Noord Holland

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-09 22:44

lees nu pas jullie reacties, had de hoop nl al opgegeven :P

vriendelijk bedankt iig! ik wil misschien iemand laten langskomen die bij de MSFC aangesloten is, zij verkoopt o.a thorowgood en kent&masters..

graafstra

Berichten: 336
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: Heerhugowaard

Re: Advies en ervaring gevraagd mbt keuze zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-09-09 18:15

lahbib is echt super goed moet je gewoon maar is bellen hij weet echt wat ie doet ik weet niet of hij bij de MSFC is aangesloten maar dat kan je altijd vragen