verschil bustrens D-trens.

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
kers
Berichten: 267
Geregistreerd: 12-04-07

verschil bustrens D-trens.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-09-09 18:24

Hey

Hebben een bustrens en D-trens eigenlijk een verschillende werking of werken ze hetzelfde.

groetjes

SETEFURII
Berichten: 3257
Geregistreerd: 06-03-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-09-09 18:26

ik denk dat een D-trens net een beetje scherper is dan een bustrens, het heeft een beetje het effect van een kneveltrens dacht 'k

Koper

Berichten: 32567
Geregistreerd: 12-10-07
Woonplaats: ver van thuis

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-09-09 21:46

Een D-trens is niet scherper, hij is wel duidelijker omdat hij meer steun geeft aan de zijkant van het hoofd waardoor je duidelijkere hulpen kunt geven. Daardoor zijn het erg prettige bitten voor jonge paarden, net als kneveltrenzen.

aslo

Berichten: 5220
Geregistreerd: 06-04-08

Re: verschil bustrens D-trens.

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-09-09 06:12

Een Dtrens is een bustrens, maar ipv ronde ringen zijn de ringen nu in D vorm.
Door de rechte delen va de ringen, kan het bit wat minder heen en weer. Idd zelfde idee dus als bij een kneveltrens. Prettig voor jonge paarden en bijv. bij het springen e.d.

daffie1986
Berichten: 4325
Geregistreerd: 26-04-05
Woonplaats: Southland, Nieuw-Zeeland

Re: verschil bustrens D-trens.

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-09-09 09:24

Inderdaad wat hestejente en aslo al zeggen. Het bit ligt door de D-ringen stiller in de mond, en heeft verder dezelfde inwerking als een bustrensje, maar iets duidelijker.

marloezzke
Berichten: 5560
Geregistreerd: 08-07-02
Woonplaats: mierlo

Re: verschil bustrens D-trens.

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-09 09:32

het ligt idd stiller in de mond, maar omdat je teugel meestal onder in de hoek hangt, heb je ook iets of wat een hefboomwerking.

Koper

Berichten: 32567
Geregistreerd: 12-10-07
Woonplaats: ver van thuis

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-09 10:42

marloezzke schreef:
het ligt idd stiller in de mond, maar omdat je teugel meestal onder in de hoek hangt, heb je ook iets of wat een hefboomwerking.

Zeg, raaskal es niet zo. De ringen van een D-trens zijn rond waar de teugels vast zitten, dus wanneer je ze aanneemt zullen ze vanzelf naar het punt het dichtst bij de ruiterhand glijden.