Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

daarom zit ik ook met blesuure hier. Dus helpt ie ook tegen opzij/ eraf schuiven ???
)
en nagesingeld is.) Huertecilla schreef:Een borsttuig heeft tegenwoordig maar één echte reden: het ontlasten van de singel bij klimmen.
Een zadel hoort gewoon goed te passen en een goed passend zadel verschuift niet.
Bij het tegen een steile helling rijden geeft het gewicht van de ruiter een forse achterwaardse kracht want dat is dan omlaag.
Een goed passend zadel wat correct aangesingeld is zakt ook dán niet naar achteren, maar er komt nu wel héél veel meer kracht op de singel en dat is druk op de buik van het paard.
Een goed afgesteld borsttuig van een zinvol model vangt een groot deel van de achterwaardse kracht op = die komt niet op de singel = niet op de buik.
In NL zijn er geen hellingen waar dit een aspect is wat opweegt tegen de nadelen van een borsttuig. Baat het niet (genoeg), dan schaadt het wel.
hc
Een die dus niet ook over de schoft loopt
)
Huertecilla schreef:Een borsttuig heeft tegenwoordig maar één echte reden: het ontlasten van de singel bij klimmen.
hc
