Hoi, Ik weet niet hoe ik het anders moet verwoorden maar:
Ik heb dus zo goed als een dressuurzadel gekocht. Het zadel is 1,5 jaar oud en in goede staat. Nu het volgende, je ziet de gebruikerssporen wel. Kun je dit nog iets minder zichtelijk maken door bv schoenpoets ofzo? Of zijn er andere manieren???
Er bestaan ook speciale potjes met zwart 'vet' om ouder leer terug te kleuren. Ik heb zo een potje gehad van Kieffer, nadeel is dat je het een paar keer per jaar moet herhalen omdat de kleur toch terug uitslijt.
Wij hebben ook lederverf maar dat zou ik niet op één plekje gebruiken, misschien dat het fel afsteekt tegen de rest van het zadel?
Leer verf moet je niet gebruiken, dat heb ik eens gedaan bij mijn zwarte stubben dressuur die op den duur bruine kussens kreeg. Ik dacht ook dat ga ik weer even mooi zwart verfen. Nou het werd blauw en had een on natuurlijke glans. Dat leer vet in kleur werk niet super maar dat kun je dan nog beter doen.
Ik had erg goede ervaringen met leerverzorging van Citin. Zit in een flacon en kan je ook gebruiken voor je bankstel enzo. 1 nadeel, tegenwoordig volgens mij alleen nog maar via internet verkrijgbaar en niet meer bij de drogist e.d.