Een uitsparing er in knippen zodat de schoft vrij komt te liggen of een echt schapenbontje erin naaien. Geen fleece of ander nep bont gebruiken, dat gaat nl broeien en schuren. Echt schapenbont is vet en werkt geneeskrachtig. Je kan ook proberen speciaal medisch bont te krijen wat in ziekenhuizen gebruikt wordt voor mensen die lang in bed moeten liggen.
Wij en een kennis van me hebben hetzelfde bij de hand gehad en het kan lelijk gaan ontsteken. We hebben het toen opgelost door bij een deken het schoftdeel eruit te knippen en de wonden te verzorgen met calendula zalf wat we met gaasjes op de wond deden.
Als je zorgt dat de schoft vrij komt te liggen scheelt dat vaak heel veel. De meeste borstbeschermers zitten niet hoog genoeg, hebben wij ook geprobeerd en dat hielp dus niet.
Ook kan je een deken met halve hals proberen, die drukken meestal minder op de schoft. Maar dan moeten de wonden eerst genezen zijn.