meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
rakni
Berichten: 2985
Geregistreerd: 29-08-06
Woonplaats: op het dorp

meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-11-08 20:37

Hallo allemaal,

Hieronder een vraag over een lederen bit van meroth dat ik heb.

Ik heb een hele leuke ijslander. niet zwaar in de mond.
Ik ben weer iedere week aan het lessen en dan reed ik met een dubbelgebroken RVS bitje. Buitenrijden doe ik ook wel bitloos. Voor de kar loopt hij met een stangetje van happy mouth (plastic)

Tijdens het lessen viel me vooral met het terugrijden (overgangen) op dat hij steeds omhoog kwam en tegen de hand bleef. Ontspanning komt dan wel maar daar moet ik een poosje op wachten.

Nu heb ik een lederen bitje liggen dat hem goed past. Dit ging ik proberen onder het zadel in de bak. Viel me op, hij nam het veel makkelijker aan, ontspande eerder en soepeler. Ik vond het een succes. De dag erna ging het ook lekker. Ik rijd met minder teugelvoering met dit bitje; de aanleuning blijft.

Mijn vraag aan jullie is:
Waarom loopt mijn paard hier beter op? Zou het fijner voor hem zijn omdat het soepeler ligt of minder stug is,

of doet het hem zeer (scherper) waardoor hij meteen nageeft? Het lijkt mij het eerste, maar ik ben enorm benieuwd wat jullie ervan denken.

groetjes!

Mizora

Berichten: 18459
Geregistreerd: 08-02-05
Woonplaats: Oudenhoorn

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-11-08 21:12

Het eerste ja, heel veel paarder lopen om die reden ook lekkerder op een dubbelgebroken dan op een enkelgebroken.

8nnemiek

Berichten: 46330
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-11-08 21:23

Ik denk ook dat hij het gewoon fijner vindt Ja
Als een paard iets niet fijn vindt, of als iets pijn doet, dan gaan veel paarden verzet tonen, en dat merk je dus aan minder ontspannen lopen, tegen de hand, mond openen.. dat soort dingen.

Oakland1990

Berichten: 5977
Geregistreerd: 20-08-04

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-11-08 21:24

Mij lijkt hij het fijner te vinden. Maar heb je eentje met leer omwonden of echt een leren riempje met 2 ringen?

rakni
Berichten: 2985
Geregistreerd: 29-08-06
Woonplaats: op het dorp

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-11-08 23:40

@mizora: kennelijk onduidelijk geweest, mijn vraag gaat niet over het dubbelgebroken bitje want daar reed ik altijd al mee. Het enkelgebroken bitje heb ik niet gehad, nooit mee gereden.

@oakland: ik heb het over een leren riempje met 2 ringen eraan. zoals deze Afbeelding

@mystic tinker: ik hoop dat je gelijk hebt!

Ik heb morgen les, ik zal eens vragen wat mijn instructrice ervan denkt. Zoals het er nu uitziet vind ik dit een heel geslaagde proef en zal ik hiermee blijven rijden. Ga ook vragen of hij zijn mond opendoet, want daar heb ik niet op gelet. (kan ik ook niet zien Knipoog vanaf het paard)

bedankt, ik ben benieuwd of er nog meer mensen zich hier melden met een reactie.

Mizora

Berichten: 18459
Geregistreerd: 08-02-05
Woonplaats: Oudenhoorn

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-11-08 12:24

Rakni, ik bedoelde eigenlijk dat een paard veel lekkerder kan gaan lopen op een zachter bit, terwijl je het snelle effect eerder verwacht met een scherper bit. Vandaar de vergelijk enkel- en dubbelgebroken. Ik begreep dat je het over het afgebeelde bitje had.

rakni
Berichten: 2985
Geregistreerd: 29-08-06
Woonplaats: op het dorp

Re: meroth leren bit, scherper dan een rvs bit?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-11-08 21:07

aha, ok!
Mijn instructrice was er ook over te spreken.. Hij liep lekker vandaag.
Tot nu toe geslaagd dus!