Frits had een hoge overhoef, dat is woekering rond het kroonbeen. Het is jaren goed gegaan, maar toen heeft hij zijn been een keer goed gestoten en is de artrose weer actief geworden en gaan groeien. Daarna was het met een half jaar bekeken. Het arme beest wilde nog niet meer op zijn been staan. Dus zonder medicatie ging niet meer. En je beest altijd maar op de buut houden is ook niet gezond.
Het recept voor artrose is altijd in beweging houden, zo min mogelijk op stal. Rust roest in dit geval heel erg. Let wel, bewegen, buitenritten geen of zeer beperkt dressuur oefeningen en niet springen. Artrose en kou zijn geen vrienden. Dat is lastig want aan de ene kant wil je je paard in de wei, aan de andere kant is een warme stal in de winter beter. Zorg voor heel goed hoefmanagement, de straal moet de grond gaan raken en zorgen voor een heel goede bloedsomloop.
Bij een overhoef weet je eigenlijk nooit of het paard er last van krijgt en wanneer. Het kan jaren goed gaan en dan ineens afgelopen zijn. Vooruitgang bestaat niet alleen achteruitgang en het is zaak dat laatste de kans niet te geven. Artrose is ongeneeslijk en betekent uiteindelijk maar al te vaak een enkeltje naar de altijd groene weides.
Laatst bijgewerkt door mrie op 16-08-15 20:22, in het totaal 1 keer bewerkt