Ik heb sinds deze week eindelijk een duidelijk beeld wat mijn paard mankeert: aan zijn beide voorbenen is er aantasting van het straalbeen te zien, links meer dan rechts, oftewel ook hoefkatrolontsteking genoemd.
In de kliniek hebben ze hem dan geïnfiltreerd in beide benen, links hebben ze langs voor en achteraan gespoten, rechts enkel langs achteren (naald werd ingebracht via radiologisch onderzoek).
Nu kreeg ik van de dierenartsen het volgende advies mee:
* 2 dagen volledige boxrust met drukverband
* hierna 7 dagen stappen aan de hand
* hierna 10 dagen gaan stappen onder het zadel, zo'n 30-40 minuten
Na die periode mag ik weer beginnen licht werk te hervatten op een opbouwende manier en mag hij terug in de paddock of weide.
De dierenarts raadde ook aan van hem steeds licht in het werk te houden en niet zomaar 24/7 op de weide te zetten.
Nu is dit voor mij niet zo'n evident behandelingsplan

Alsook heeft hij al 6 jaar headshaking syndrome, waardoor hij niet altijd fijn te rijden is en waardoor het zo aangeraden rechtrichten niet gemakkelijk wordt wanneer je blij kan zijn met enkel soort van stuur en rem. Het is nooit het gemakkelijkste of braafste paard geweest, de ene bak aan de stallen is te klein om te rijden voor hem, de wendingen worden te belastend. De andere bakken zijn van super kwaliteit en grootte, maar zijn op 10-15min stapafstand en dan moet ik langs een drukke weg, alsook is hij nog nooit op die terreinen geweest (sowieso al weinig op vreemd terrein geweest) En dat dus met een paard dat zo goed als 2 jaar stil staat en niet echt bomproof is (het type: ik durf niet, dus ik draai in volle galop om, met of zonder baas

Dus ik zit met 2 "problemen":
1. Meer dan het voorgestelde revalidatieplan als hierboven is er niet voorgesteld. Moet ik tijdens die 10 dagen stappen ook al werken aan rechtrichten, of gewoon rechtuit stapwandelingen in de velden? Daarna moet ik licht werk hervatten, hoe doe ik dat? Hoe bouw ik nu zoiets goed op, ik veronderstel niet dat ik na de stapperiodes meteen een half uur kan draven?

2. Hoe pak ik deze revalidatie aan op een verantwoorde manier? Ik kan bijvoorbeeld wel samen met een ander betrouwbaar paard naar de grote pistes gaan, maar in de piste zelf zou hij best kunnen flippen omdat hij niet meer "samen" is bij het paard (in het verleden al gebeurd, het andere paard was aan de overkant van een 20*60 bak, grote paniek en in volle rengalop naar het andere paard toe). Alleen is het ook niet een grote held op vreemd terrein..
Dus iemand die me tips kan geven en alsook een goede schop onder mijn kont?