Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

aslo schreef:Met het geven van olie ben je nu eigenlijk al te laat omdat je paard al aan het ruien is en nu jeuk heeft. Ik zou 'm lekker warm wassen met een jeukstillende/verzorgende shampoo en indien mogelijk daarna lekker droogblazen. Raakt ie een heleboel haar kwijt. Daarna dagelijks goed borstelen, zodat ie de rest van zijn wintervacht gauw kwijt is.
beste oplossing! Morgen word het lekker weer, dus kan je de pony in het sop zetten. Verder helpt borstelen met een lavablok goed, en met een zweetmes (de kartelrand gebruiken) goed. Klara16 schreef:Lijnzaadolie bevat vaal omega 3 vetzuren. daarvan is bewezen dat ze een verminderende werking hebben op allergische reacties bij mensen. van daaruit wordt dan gedacht dat het ook effect zou kunnen hebben op eczeem bij paarden.
Wat nog beter heplt dan de olie is lijnzaadbrok, omdat daar meer bestanddelen van het lijnzaad in blijven zitten.
Tjaldur schreef:Sorry als ik een topic open waar al veel over is gezegd, maar kon het zo niet vinden bij de zoekfunctie / google. Mijn paard heeft door de rui ontzettende jeuk. Hij schuurt aan alles wat los en vast zit. Vooral aan manen, staart, hoofd en hals. Kan lijnzaadolie hier een oplossing voor zijn en wat zijn hier de voor- en nadelen van? Zijn er misschien nog andere dingen die ik kan doen?