Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Koper schreef:Kokosolie als antiklit gebruiken lijkt me ook vooral een grote zooi worden. Want 1 keer rollen en de manen zitten onder het vastgeplakte zand.
Waar ik kokosolie wel voor gebruik: tegen teken en vliegen. Niet alleen op paarden trouwens. Het is dan de geur die het hem doet, dus je moet niet-ontgeurde kokosolie hebben. Dat kan een biologische olie zijn, maar ook een niet-biologische die nog naar kokos ruikt. In dat geval staat er "niet-ontgeurd" op het etiket.
Als je dan de teekgevoelige plekken elke dag even insmeert met wat kokosvet blijven je paarden teekvrijDus zeg maar de kroonranden, kootholtes, ellebogen, liezen, bilspleet. Al die soort plekken waar een teek aan boord van je paard kan komen.
En niet op roze huid (aftekeningen/bonte paarden) smeren, want dan kunnen ze verbranden.