Ik ben langzaam aan het overschakelen van graan + suikers naar graan vrij en zo min mogelijk suikers. Reden: mijn ruin is gewoon te heet en op aanraden van de osteopaat dan overgeschakeld. Paard reageerde ook op maagpubten en krijgt ter ondersteuning mastichorse bij nu.
Nu zij raadde aan om metazoa timothee te geven en dan als aanvulling naast het ruwvoer de agrobs wiesencobs. De metazoa gaat goed binnen, maar die wiesencobs vind hij he-le-maal niks!
In de zomer als hij op gras staat heeft hij in principe geen extra’s nodig en kreeg hij sowieso al gewoon zijn vitamine en mineralen en gras/hooi. In de winter heeft hij echter wat extra nodig omdat hij anders invalt. Vandaar de wiesencobs.. en de andere paarden op stal krijgen 2x daags hun krachtvoer en ik vind het zielig als hij dan mee naar binnen moet en niets krijgt. Hij heeft echt zijn structuur nodig en wil dit dus niet door de war brengen ..

Dus, bokkers, ik ben hier echt niet goed in en volledig nieuw met het graanvrij voeren. Wat kan ik in de plek geven van die wiesencobs?