Hij krijgt nu 3x per dag hooi. Dit is ruim voldoende in gewicht. Hij krijgt dit in een slowfeeder van 3x3 cm.
Als hij geen slowfeeder heeft, is het hap slik weg. Hij eet als een malle. De slowfeeder remt wel iets, maar daar wordt hij enorm gefrustreerd van. Smijt letterlijk met de zak die vast zit in een bak. En als het dan nog niet snel genoeg gaat, smijt hij ook gerust de bak omver

Ik heb er nu, naast de plakken hooi die hij krijgt, ook tarwestro in gemengd (ander stro was niet voor handen).
Meer hooi kan wel, maar dan wordt hij moddervet, want hij beweegt niet vanwege de blessure. Hij krijgt nu eigenlijk al meer dan past bij zijn gewicht. We hebben hem nu op een wei gezet ipv paddock. Gras is niet heel veel, maar wel om te kunnen knabbelen tussen de voerbeurten door.
Hij is zo gefocust op eten dat, ook als alle paarden eten hebben, hij steeds dreigend naar het draad rent zodra hij het op heeft. Hij heeft dit nooit gedaan. We geven nu alles op hetzelfde moment eten. Dat ging even goed, maar nu is hij zo snel klaar dat hij weer de strijd aan wil gaan.
Hoe kan ik hem langzamer laten eten?
Edit: ik strooi ook nog altijd een halve plak los over de slowfeeder, zodat hij in eerste instantie gewoon even kan eten en niet meteen met de slowfeeder gaat stoeien. Dat scheelt in ieder geval al wat frustratie.