Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
ponymaster schreef:Weet iemand toevallig hoeveel voor een e pony.
Er zit wel iets van eiwit brok tussen
Lukasje schreef:ponymaster schreef:Weet iemand toevallig hoeveel voor een e pony.
Er zit wel iets van eiwit brok tussen
Luzerne bevat sowieso uit zichzelf veel eiwit. Ik vermoed -indien ik het goed begrepen heb- dat de brokjes de stof is die uit de bloementjes komt die ze samengeperst hebben tot brokjes en dat klopt dat daar meer eiwit inzit dan in de harde “stengeltjes” zeg maar. Maar in de ganse baal zit eiwit. Maar, er is niks mis met eiwit he. Luzerne is een mooi product omdat het net veel eiwit bevat (opbouw spieren) en weinig suikers.
Maar, een zijn wel een paar nadelen en het grootste is dat de verhouding calcium-fosfor niet goed is waardoor dat wanneer je veel (ik dacht meer dan 3.5kg/dag) geeft, je dit moet compenseren met bv granen of zemelen. En, sommige paarden worden er wat fel op, of lusten het niet (daarom dat sommige merken melasse toevoegen omdat het dan smakelijker wordt, maar niet beter/gezonder!).
Dus, ik zou in jouw plek je pony gewoon elke dag een paar handjes luzerne (zowel brokjes als stengeltjes) geven en afwachten hoe hij erop reageert. Ik zou niet meteen met een emmer beginnen hoor.