Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
vuurneon schreef:Van te voren weken en wegzetten is onverstandig, krijg je juist schimmel.
Wij dompelen hooi volledig onder, tot alle luchtbelletjes zijn verdwenen en geven het dan. Dit op advies van de dierenarts, te lang weken verlies je ook weer voedingsstoffen namelijk. Per voerbeurt weken wij hooi. Kost nog geen 5 minuten extra. Hooi in hooinet, onderdompelen, ophangen (en dan lekt het gelijk uit)
Je kan ook hooi voeren van bak met water, gewoon hooi in bv badkuip met water gooien. Dat heb ik ook wel gezien
idylle schreef:Van die schimmel dacht ik zelf ook al met wat logisch nadenken, maar je hoort zoveel verschillende verhalen, dat ik het toch even na wilde vragen![]()
Dus als ik het goed begrijp... Als je het hooi 12 uur laat weken, gaan er belangrijke voedingsstoffen uit.
Even ter info, de pony's zijn wat fors, niet moddervet, maar er mag wel wat af. Momenteel krijgen ze smorgens en savonds met 3 Shetlanders 2 hooinetten met hooi en een handje brok, zonder melassen, graan en GMO van subli (welkoop) dit omdat 1 van de pony's 2x dgs medicatie over het voer heen moet. Verder staan ze dagelijks 2-3 uurtjes in de wei.
Nu dit bekend is, is het misschien niet heel eeg als er wat voedingsstoffen verloren gaan. (Worden ze misschien wat minder dik en krijgen voedingsstoffen via gras en brok) of beredeneer ik dit verkeerd?
idylle schreef:Niemand die verder nog tips kan geven?
Loretteeee schreef:Ik lees even mee. Ik heb ook gehoord dat alleen dompelen niet genoeg was namelijk.
Wat voor soort brok adviseren jullie dan? Mijn da heeft wel eens verteld dat zo'n rode liksteen ook alles bevat wat ze nodig hebben.
Ragdollcat schreef:Dampig en de andere nog te jong.
Dan is het beste om het gras wat te gaan beperken.
Maar dat is aan jou en je kent jouw dieren het beste en de situatie en leefomgeving.
Je zorgt er goed voor dus ze komen bij jou niks te kort.
Ik zelf doe het op deze manier en het midden van het hooi is altijd goed nat.
Maar ik laat het dan ook een half uurtje in het water staan en zorg ik ervoor dat het hooi goed al het water opneemt.
En dan het water uit de bak laten lopen en het zo geven met bak en al.
Ik ben er heel erg voor dat een paard gewoon alles vanaf de grond of uit bak vanaf de grond eten, dat is hun natuurlijke eethouding.

Koper schreef:Loretteeee schreef:Ik lees even mee. Ik heb ook gehoord dat alleen dompelen niet genoeg was namelijk.
Wat voor soort brok adviseren jullie dan? Mijn da heeft wel eens verteld dat zo'n rode liksteen ook alles bevat wat ze nodig hebben.
Is ten eerste niet waar en ten tweede gebruiken ze zo'n steen pas als het tekort moet worden aangevuld. Maw als het al ontstaan is. Met een goede balancer (of met krachtvoer zoals een onderhoudsbrok of muesli als je dat wil) voorkom je juist dat er een tekort ontstaat.
want ik voer nu een handje onderhoudsbrok. Maar dat zal dan denk ik niet voldoende zijn.