
De regerende winnaar van de Wereldbeker: Nicolas Touzaint en Hidalgo de L'lle
foto: Kit Houghton / FEI
Een zeer sterk internationaal deelnemersveld zal aanwezig zijn tijdens de FEI Wereldbekerfinale Eventing. Volgens insiders zou dit weleens de meest interessante finale aller tijden kunnen worden. De finale wordt deze week gehouden in Deauville, Frankrijk. Het evenement gaat vandaag van start met de veterinaire inspectie.
De leider van het FEI wereldbekerklassement Eventing: Kevin McNab uit Australie, zal zijn eerste competitieve bezoek aan Europa brengen. Hij heeft de beste uitgangspositie op de Wereldbekertitel, maar Australie heeft zelfs nog twee andere troeven, met twee van de beste Eventingpaarden ter wereld.
Lucinda en Clayton Fredericks uit Australie waren namelijk ook aanwezig in Hong Kong tijdens hun Olympisch debuut. Zij wonnen daar teamzilver en zullen nu tijdens de Wereldbekerfinale eveneens hun Olympiadepaarden rijden.
De moedige merrie Headley Britannia, de winnares van Badminton en Burgley; en de kwaliteitsvolle Iers-gefokte ruin Ben Along Time, winnaar van velen prijzen, ondermeer de zilveren medaille tijdens het Wereldkampioenschap.
De regerende Franse FEI Wereldbekerkampioen, Nicolas Touzaint, heeft uiteraard ook weer alle kans met zijn Badminton kampioen, Hidalgo de L'lle, en uiteraard zal hij de teleurstelling goed willen maken toen zijn Galan de Sauvagere zich blesseerde vlak voor de start van de Olympische competitie.
Martinvast winnaars Cedric Lyard (Frankrijk) en Jessy Mail zijn ook vaste waardes van het sterkte Franse team in Deauville.
Duitsland zal worden vertegenwoordigd door drie FEI Wereldbekerkwalificatie winnaars, Michael Jung en La Biothetique's Sam FBW, Elmar Lesch en Finch Hatton, en de winnaars van het Olympisch Goud: Frank Osholt en de ervaren Air Jordan.
Engeland heeft als troef de altijd populaire Pippa Funnell, een van de meest
stabiele ruiters van 2008, op Ensign, plus de Olympische Bronzen medaille-winnaar en Burghley-winnaar William Fox-Pitt, op zijn nieuwe paard Kaleidoscope, een paard dat hij heeft overgenomen van eigenaresse Jessica Thomas, welke een baby verwacht. Fox-Pitt heeft het paard al eerder uitgebracht, en werd toen derde tijdens de Chatsworth kwalificatiewedstrijd.
Verder zal Engeland steunen op Polly Stockton op de Burghley reservekampioen van 2007, Regulus, en rijzende ster Laura Collett (19 jaar) op haar Europese Kampioen Juniorenpaard, Fernhill Sox.
De Amerikaanse Clark Montgomery won de allereerste kwalificatiewedstrijd voor de FEI wereldbeker dit jaar, en maakt zijn Europese debuut als de enigste ruiter voor de Verenigde Staten. Hij zal zijn paard Up Spirit rijden.
De vlag van Nieuw Zeeland zal worden vertegenwoordigd door Andrew Nicholson op Henry Tankerville, het paard dat net genezen is van een blessure. Deze combinatie won het grote concours van Bramham in 2006.
Belgie, Italie, Polen, Denemarken, Nederland, Litouwen en Zweden hebben eveneens ruiters die mee zullen dingen in deze spannende competitie.
De finale zal morgen van start gaan met dressuur, gevolgd door cross-country op zaterdag en de finale, het springen, op zondag.
Winnaars van de FEI Wereldbeker Eventing:
2003, Pau (FRA): Linda Algotsson/Stand By Me (SWE)
2004, Pau (FRA): Linda Algotsson/My Fair Lady (SWE)
2005, Malmo (ZWE): Clayton Fredericks/Ben Along Time (AUS)
2006, Malmo (ZWE): Nicolas Touzaint/Galan de Sauvagere (FRA)
2007, awarded on points: Nicolas Touzaint (FRA)
Vertaling door bokt.nl, overname zonder bronvermelding niet toegestaan.
ik ben er niet zo in thuis.. 

