LID krijgt veel meldingen over problemen met hoeven

Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114243
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

LID krijgt veel meldingen over problemen met hoeven

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-08-08 09:32

www.pzc.nl


Hoefproblemen bij pony's en paarden scoort hoog bij de meldingen over dierenleed die binnenkomen bij de dierenbescherming. "Dertig tot vijfendertig procent van de klachten die binnenkomen gaat over paarden en pony's en een groot deel daarvan gaat over hoeven", zegt districtsinspecteur Eduard Opperman van de landelijke inspectie dierenbescherming. "Het is een vorm van verwaarlozing.
Voor het dier is het vrij pijnlijk en het kan uiteindelijk zo pijnlijk worden dat het dier niet meer wil lopen en alleen blijft liggen." Zo ver was het nog niet in Zonnemaire, waar Opperman eerder deze week een proces verbaal heeft opgemaakt tegen een eigenaar van een pony. "Maar je kon bij dit dier al zien dat het lopen niet van harte ging."

Bij de dierenbescherming waren meerdere klachten binnengekomen over dit dier en de inspectie is gaan kijken. De pony heeft vier vergroeide hoeven. De hoeven zijn veel te lang, en gaan een beetje opkrullen.

"Je ziet dat de dieren dan verkeerd gaan lopen. Dat geeft extra belasting op de pezen, pijn in de rug en ontstekingen. Door de hoeven bij te snijden kan je de stand van de benen goed houden", zegt dierenarts Dingena de Wijs. "Hoeven groeien door, net als nagels bij mensen. In de natuur slijt dat vanzelf af, als paarden heel veel lopen. Zoals wij de dieren houden gebeurt dat niet en moet dat iedere acht tot dertien weken de hoefsmid komen om de hoeven bij te snijden. Aan de hoeven kan je dan ook zien of een paard of pony goed verzorgd wordt."

De eigenaren van paarden en pony's die de hoefverzorging verwaarlozen lopen het risico van een flinke straf. "De wetgever heeft er maximaal drie jaar gevangenisstraf op gezet en dat geeft wel aan hoe zwaar daar aan getild wordt", zegt Opperman. In de praktijk krijgen de eigenaren in vrijwel alle gevallen een schikkingsvoorstel aangeboden van de rechter en dat kan variëren van 100 euro tot rond de 800 euro. De hoogte van de boete voor de eigenaar in Zonnemaire is nog niet bekend.

___Tessa___

Berichten: 2146
Geregistreerd: 01-04-07

Re: LID krijgt veel meldingen over problemen met hoeven

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-08 10:22

Hopelijk krijgt ie €800.- boete.
T lijken dan net van die eendenvoeten, echt zielig Ach gut

beantsje

Berichten: 9297
Geregistreerd: 09-06-05
Woonplaats: Drenthe

Re: LID krijgt veel meldingen over problemen met hoeven

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-08 15:24

€ 800 / € 20 (de prijs van een keer bekappen) = 40 x bekappen
Bij 4 x per jaar (= 1 x per 13 week) had hij dus 10 jaar de hoefsmid kunnen laten komen!

wat een sukkel.... Nagelbijten / Gniffelen