Hoeveel dekken de tuigpaardhengsten?

Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114235
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Hoeveel dekken de tuigpaardhengsten?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-08-08 08:39

www.kwpn.nl


Op 21 mei werden vijf tuigpaardhengsten na het verrichtingsonderzoek in het stamboek ingeschreven.

In een eerder stadium waren de Hackney-hengsten Makari Jetsetter en Morocco Field Marshall al voor de fokkerij beschikbaar gekomen.

Vorig jaar hadden de fokkers niet de mogelijkheid om te kiezen voor een jonge hengst. Dit jaar dus volop.
Hoe is het de jonge hengsten tijdens hun eerste dekseizoen gegaan?

Morocco Field Marshall en Aron HBC
Bijzonder populair was de Hackney-hengst Morocco Field Marshall van de HBC Stal, P. Vugts en J.P.M. van Winden. Hij heeft al meer dan 100 merrie gedekt waaronder de meervoudige Topsportmerries Sabrina (v.Renovo) van de HBC Stal en Udalburga (v.Manno) van Kees van Dijk. Ook Zidalburga van Harry van de Langenberg, de driejarige volle zus van Udalburga is gedekt door Morocco Field Marshall. Een interessante merrie is ook Ianita (v.Unitas) van Gert Kamphorst, de moeder van het ereklassepaard Sunlight (v.Manno) van Stal Schep.
Aron HBC (v.Ganges) van de HBC Stal heeft na zijn goedkeuring in Ermelo bijna 50 merries gedekt. Opvallende merries zijn de voormalige kampioenen fokmerries Odancy (v.Interessant) van Jan Mittendorf en T-Roos (v.Manno) van de HBC Stal, hengstenmoeders Juliaroos (v.Waterman), de moeder van Udo, van Van Middelaar en Jeldine (v.Wilhelmus), de moeder van Talos, van Piet Lelieveld,en Ereda II (v.Waarborg), moeder van Sire, van Jan Veldhuizen.

Makari Jetsetter
De Hackney-hengst Makari Jetsetter van de Gebr. van Manen en Robbie en Chantal van Dijk dekte op het station van de Gebr. van Manen zo’n 55 merries. Daarbij gaat het onder meer om de hengstenmoeders Gilvia ster (v.Zakerno), de moeder van Manno, en Fannie keur preferent (v.Wilhelmus), de moeder van Vikking. Ook de concoursmerrie Tiantha J (v.Manno) van Dion Jilesen en haar dochter Ariantha J (v.Moneymaker) van Kim Swartz en de kampioensmerrie Uwandra ster (v.Fabricius) van de Gebr. den Otter zijn gedekt door Makari Jetsetter.

Atleet
Atleet (v.Patijn) van Hermannus Boelens staat ter dekking bij Wim Cazemier in Nuis, op hetzelfde station waar vader Patijn enkele jaren ter dekking heeft gestaan. Atleet dekte tot nu toe ongeveer 30 merries, waaronder de bekende concoursmerries Kelly (v.Fabricius) en Olivia (v.Farao) van Hermannus Boelens, Zeldine (v.Manno) van Ronald Kouwenhoven. Zeldine was vorig NMK-kampioene van de driejarige stermerries en is een volle zus van de hengst Talos. Ook Cazemier’s eigen concoursmerrie Worita (v.Manno) is gedekt door Atleet.

Artiflex, Aquarel en Zepplin
Marcel Ritsma kreeg maarliefst drie jonge hengsten op zijn station in Wijnjewoude, Artiflex (v.Patijn) van Jelle Wijmenga en Aquarel (v.Unieko) en Zepplin (v.Plain’s Liberator) van Hengstenhouderij Landzicht.
Artiflex, de kampioen van de hengstenkeuring, dekte ongeveer 25 merries en de hengsten van Hengstenhouderij Landzicht dekten er ieder minder dan 10 merries. Door onder dit aantal te blijven hoeft men van laatste twee hengsten volgend jaar nog geen afstammelingenkeuring te organiseren.

Het is inmiddels een goede gewoonte dat de jaargang 2008 op de Nationale Tuigpaardendag in een show aan het publiek wordt voorgesteld. Op zaterdag 16 augustus worden ze dan ook verwacht.