www.brabantsdagblad.nl
Satie de L'Eguille wil nog wel eens wat onrustig zijn als hij in zijn uppie op de vrachtwagen moet. "Dan gaat-ie lopen stampen en hinniken", zegt Pascalle van Boxtel.
Vandaar dat de Vlijmense haar 7-jarige pony niet met haar eigen truck, maar samen met een ander paard vervoerde in de vrachtwagen van een ander. De 14-jarige amazone wilde toch bij haar paard in de buurt zijn. Zij nam plaats in de cabine, het paard tussen het hooi in het laadruim.
Zo vertrokken ze vorige week zondagnacht richting het Zwitserse Avenches, waar de Vlijmense mee zou doen aan het EK Eventing voor pony's. Reistijd: 12 uur. De trip verliep vrij vlotjes. Onderweg werd Satie de L'Eguile een paar keer bijgetankt met water en kreeg hij wat hooi. "Ik hoorde hem wel af en toe stampen, maar dat is niet zo gek. Hij was een beetje gestresst, denk ik."
Eenmaal gearriveerd in het land van de groene Alpenweides en de Milka-koeien, mocht de pony los. "Eerst leek er niks aan de hand", vertelt Pascalle. "Maar toen hij in draf ging, zag ik dat er iets niet goed was. Hij liep ietsjes kreupel." De hamvraag: Hoe kon dat gebeurd zijn? "In een bocht moeten zijn achterbenen zijn weggegleden. Hij had net iets boven z'n kont een spiertje verrekt. Ik had niets gemerkt. Het andere paard had niks. Mijn paard stond wel wat los tussen de schotten, dat kan het geweest zijn."
Satie de L'Eguille bleek te geblesseerd om nog deel te nemen aan het kampioenschap. "De volgende dag was de keuring. Ik heb nog wat met hem gelongeerd, maar het ging niet. Dat zag de bondscoach ook. Toen moest de reserve rijden." Een half jaar voorbereiding was voor niks geweest, haar eerste EK ging in rook op. "De teleurstelling was best groot, ja." Maar ze liet zich niet kennen. "Ik heb elke dag met hem gestapt. En ik heb anderen geholpen. Het was toch heel leuk om te zien hoe het gaat bij zo'n toernooi. We hebben ook in de fontein gezwommen."
Voortaan neemt ze haar paard in de vrachtwagen van haar ouders mee. "Met een gezelschapspony, denk ik. Niet dat die mensen er iets aan kunnen doen, hoor", zegt Pascalle direct. Op de terugreis nam ze al minder risico. "Vanaf de Nederlandse grens hebben ik en een vriendin tweeënhalf uur bij mijn pony gezeten in de vrachtwagen van m'n ouders, die waren ook mee. Toen was-ie wel rustig."
Klik hier voor een foto.
Verwant artikel:
[VN] Antoinette te Riele Europees vice-kampioen