Voor de negende keer was er een tuigpaardenconcours in Beers, voor de eerste keer zonder regen lichtte een opgelucht bestuurslid toe. Een belangrijke rubriek was het kampioenschap openklasse. Er waren zes deelnemers, vier waren daadwerkelijk startgerechtigd in de kampioensstrijd.
Ook rubriekswinnaar Liberty (v. Renovo) met Egbert Emmink kon niet mededingen naar de titel. De arbiter plaatste Liberty overigens op kop en verwees daarmee Show me the Money (v.Lorton) met Robbie van Dijk naar plaats twee. Titelverdediger Show me the Money werd dus kampioen maar hij had ook zomaar rubriekswinnaar kunnen worden. Hij showde heel voornaam. Liberty ging sterk over de benen op zijn geheel eigen wijze. Platoon (v.Larix) met Etiène Raeven liep ook een goede wedstrijd en maakte zich heel deftig. Hij werd derde. In handen van Chantal van Dijk won Show me the Money overigens wel de damesrubriek maar daarin waren helaas maar twee deelneemsters.
In de lage limietklasse wist Robbie van Dijk Egbert Emmink wel voor blijven. Robbie behaalde daarin een klinkklare overwinning met de onlangs sterverklaarde Wastrona (v.Moneymaker), een hele fraaie goed gaande merrie die zich zeer oplettend en met een deftig front showde. Emmink werd nu tweede met de sterk over de benen gaande Zidane (v.Roughfield Fantasie) gevolgd door Umantha (v.Manno) met Berry van der Genugten.
In de grote limiet sloeg Emmink weer toe. Hij showde van een Leien Dakje (v.Indurain). De donkerbruine was bijzonder deftig in het front en weet zich ook qua beweging in de kijker te rijden. Tijdens de ereronde liet de ruin zijn rijder overigens wel een beetje in de steek. Tweede werd Victor B (v.Lorton) met Jan Kers gevolgd door Otto (v.Balmoral) met Jan Jordans.
In de fokmerrie rubriek kwamen vier mooi bruine merries in de baan. Op kop kwam de zeer takvol en fijn showende Wadora (v.Patijn) met Cees Kimenai. Verdonk (v.Lorton) met Egbert Emmnik deed overigens heel goed mee in de strijd om de kopplaats. Zij werd tweede gevolgd door Victoria (v.Manno) met Ad Geurts en Vilarda (v.Manno) met Harry Claassen.
Mooie strijd was er ook in de enkelspan competitie. Zigemma (v.Plain's Liberator) met Cees Kimenai kon weer een overwinning op haar naam laten schrijven in deze competitie. De niet zo grote merrie gaat sterk over de benen. Ariantha (v.Moneymaker) met Robbie van Dijk zat de winnares overigens behoorlijk dicht op de hielen. Met name in het front is zij niet minder. Derde werd Aronica (v.Saffraan) met Harry Claassen. Alle drie merries werden onlangs in Veghel ster verklaard. Ariantha en Aronica kregen daar tevens een uitnodiging voor de NTD in Ermelo.
Emmink kon nogmaals de enveloppe met de meeste inhoud incasseren in de tweespan rubriek. Hij had Oscar (v.Renovo) en Verdonk goed aan de gang. Ook een hechte eenheid vormden Frederik Hendrik (v.Pygmalion) en Wonderboy (v.Larix) gereden door André van der Velden. Dit span werd tweede.
Jammergenoeg heb ik dit niet kunnen zien, wij waren toen net uit aan het spannen. In Beers zijn overigens nog 2 kampioenschappen verreden, damesnummer Fries Ras (overwinning voor Chantal van Dijk met de hengst Harmen 424), en het tweespan hackney's (en die titel hebben wij veroverd ).
Super Harmen gewonnen de friese merrie waar ik op rij verwacht het voorjaar een veulen van Harmen kan nu al bijna niet wachten totdat het zover is maar moet nog tot mei wachten