kwpn.nl
Aurora afgetekende kampioen
De zesentwintigste editie van de Nationale Dag van het Gelders Paard in Hengelo kan worden bijgeschreven als een zeer succesvolle. Op een forse regenbui na tijdens de ochtenduren, bleef het de rest van de dag droog. Volgens juryvoorzitter, Arie Hamoen neemt de kwaliteit en uniformiteit bij het Gelders paard in de breedte duidelijk toe. Dit was goed te zien in de diverse keuringsrubrieken, waarin royaal eerste premies konden worden toegekend.
De driejarige stermerries werden verdeeld in drie groepen, daarvan werden er tien uitgenodigd voor de finale. Die merries mochten nog een keer extra draven.
Hoewel ze er niet zo inklom als tijdens de stamboekkeuring in Didam, vorige maand, werd door haar scherpe model en makkelijke manier van bewegen, Aurora (Special D x Rabia keur van Edelman) onbetwist kampioen bij de Driejarigen. De zwarte blikvanger is gefokt door H. Hoogerwaard uit Dussen en geregistreerd bij R. Kant-Werner. Haar grootste concurrent was eveneens een fokproduct uit de stal van H. Hoogerwaard. Deze, eveneens zwarte, Arvinda (Special D x Jessica ster pref van Ahoy) moest qua lengte in het voorbeen iets toegeven op de nummer één. Van de tien finalisten verdienden er zeven een uitnodiging voor de NMK in Ermelo.
Om de verrassing compleet te maken werd aan het einde van de dag, de fokker van Aurora en Arvinda uitgeroepen tot Fokker van het Jaar. Henk Hoogerwaard werd in gezelschap van een stralende Ria Kant rondgereden in een open wagen, getrokken door twee Gelderse, en hoe kan het anders, zwarte paarden. In zijn kielzog een aantal fokproducten uit zijn stam.
In de strijd om de titel Dagkampioen moest Aurora het opnemen tegen de winnares van de rubriek vier t/m zevenjarige stamboekmerries, Viënna C (Parcival x Jolimba prestatie sport van Bazuin) van f/g K. Christiaanse uit Middelburg en de winnares van de rubriek vier t/m zevenjarige stermerries, Zidieni (Laurentz x Ladona ster van Hendo), gefokt bij H. Koenes in Winsum en geregistreerd bij O.W. Hoekstra te Winsum. Bij dit drietal overtuigde Aurora opnieuw als het meest complete paard en klonk voor haar het Wilhelmus.
Bij de veulens ging de strijd om de Equimax-Bokaal tussen het beste hengstveulen, de bruine Donald (Koss x Uniek ster van Cabochon) van f/g K.H.J van der Leijden uit Hengelo en het beste merrieveulen, Dione (Sirius x Wendie ster van Parcival). De donkere vos van f/g H.J. Wesselink uit Hengelo overtuigde in charme en looplust en was een duidelijk afgetekende kampioene.
Tyara (Farrington x Jolimba prestatie sport van Bazuin) van f/g K. Christiaanse uit Middelburg werd uitgeroepen tot Gelders Paard van het Jaar. De halfzus van Viënna C mag inmiddels starten in de Prix st George en heeft met Mieke Evertse in het zadel al veel prijzen in de wacht weten te slepen. Dat er sport in die stam zit, bleek nogmaals toen Viënna C met Mieke Evertse op haar rug de rubriek Bestgaand Gelders Paard onder het zadel op naam wist te zetten.
De penning van de Stichting Zeldzame Huisdierrassen werd ditmaal uitgereikt aan Ria Hekkert uit Wijhe. Haar Mesalliance met merrieveulen Distance werden door deze stichting aangemerkt als meest interessante Gelderse fokmerrie met veulen.
In de gebruikersrubrieken ging het Overall Kampioenschap Dressuur naar Susan van de Heuvel op Elegant-zoon Vagant.