Verslag van CK Overijssel TP, SK Terschelling en Asten

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Verslag van CK Overijssel TP, SK Terschelling en Asten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-07-08 19:39

http://www.kwpn.nl/home_nl.php
kwpn.nl

Viva Jerina voor derde keer tuigpaardkampioen Overijssel
De driejarige tuigpaardmerries hadden op de CK Luttenberg in Overijssel de pech dat het tijdens hun rubriek regende. Maar het scheen hen niet te deren, eigenlijk allen presenteerden ze zich overtuigender dan tijdens de stamboekkeuring.
Op kop bij de driejarigen kwam de sterk dravende Anna (Sander x Vatasja ster van Hofmeester) van f/g fam. Schilder uit Kampen. Als twee jarige voerde zij ook haar rubriek aan op de CK. Toen werd ze kampioen van Overijssel en was ze vervolgens ook de beste tweejarige op de NTD. Zij mag nu weer naar de NTD samen met de fraai er inklimmende Adelina (Selleen x Ina keur sport van Renovo) van f/g J. T. Seinen uit Punthorst. Alle negen deelnemende merries werden ster verklaard.
De twee tweejarigen kregen beiden een uitnodiging voor de NTD. Hier was de kopplaats voor ook een fokproduct van Seinen. Het gaat hier om een haflzus van Adelina. Deze royaal gebouwde bruine heet Ballerina en is van Vaandrager HBC. Naar de NTD gaat ook Beastrona (Oliviastrona van Renovo) van f/g J.R.Bosch uit Hellendoorn.
Alle drie vier t/m zevenjarige stamboekmerries keerden huiswaarts als stermerrie. De kopplaats was voor de extra optredende Zonnalya, een dochter van Larix en de concoursmerrie Trudalya elite sport (v.Milano) van f/g J.G.Lokhorst uit Kamperveen.
De zesjarige elitemerrie Viva Jerina (Marvel x Jerina keur preferent van Waterman) van f/g G.J.H. Markhorst-van de Velde uit Brucht was de enige deelnemer in de rubriek vier t/m zevenjarige keur/elitemerries. Zij mag naar de NTD en streed vervolgens met de andere rubriekswinnaars Anna, Ballerina en Zonnalya om het kampioenschap. Viva Jerina trad geweldig op en ze kon voor de derde keer het kampioenschap mee naar huis nemen.
Twee hengstveulens waren er. Op kop kwam Dapper (Marvel x Ponderose ster van Waterman) van f/g J.H. Gast uit Almelo. Dapper werd bekroond met een eerste premie maar werd niet uitgenodigd voor de NVK. Het andere hengstveulen ontving een tweede premie.
Bij de merrieveulens waren nogal wat afmeldingen. Vier verschenen er. De kopplaats was voor de rondom overtuigende mooi gelijnde Dibora (Wodka HBC x Zibora ster van Immigrant) van f/g W. Liezen uit Wannerperveen. Moeder Zibora werd ook aangeboden voor de ster en dat lukte. Nog twee veulens ontvingen een eerste premie, één moest het doen met een tweede premie.


SK Terschelling: ster voor Armosa
Een chipper, een meter en een regio-inspecteur stapten maandagochtend in alle vroegte op de boot naar Terschelling voor een keuring. Aangekomen op het eiland keurde inspecteur Bart Henstra zeven veulens: “geen grote groep natuurlijk, maar er zaten wel twee goede veulens bij.” Aan kop werd geplaatst Dayenne AM (Carosso VDL x Retsina ster v. Glennridge) gefokt door C.G. Planken. Dit is tevens de fokker van de KWPN-goedgekeurde hengst Prestige. De goed gemodelleerde Dayenne beschikte over een bijzonder opvallende en makkelijke galop. Dit merrieveulen werd tevens Dagkampioen. Het tweede, goede veulen was Diede Dieni (Spielberg x Vidieni elite sport v Parcival). Een langgelijnd en goed ontwikkeld veulen, dat op een makkelijke manier bewoog.
Ze is van f/g J. Gnodde. Moeder Vidieni stamt uit de bekende Kieni-lijn waaruit meerdere keuringskampioenen, waaronder Ridieni (v.Laurentz) en goedgekeurde hengsten zoals Indurain en Opan zijn voortgekomen.
Drie driejarige merries werden daarna ter keuring aangeboden, één daarvan kreeg, mits aan alle eisen voldaan, de ster en dat was de register A-merrie Armosa (Goethe x Rimosa II ster van Silvano N). De inmiddels prokgekeurde merrie is gefokt bij Reini Tewis in Westdorp en staat geregistreerd bij C.G. Planken en S. van den Driest. De goede ontwikkelde bruine stond correct in het model en liet drie correcte basisgangen zien.

SK Asten: Interessante oudere springpaarden scoren goed
In de dressuurrichting werden er bijna dertig oudere paarden gekeurd, waarvan er zes ster werden met exact voldoende punten. Bij de springpaarden is de oogst beter gebleken. Inspecteur Cor Loeffen: “Wat betreft de springpaarden hebben we eigenlijk een heel interessante dag gehad. Tien van de negentien getoonde merries konden ster verklaard worden en dat is voor een dag met oudere paarden goed te noemen.”
Bijschrijving Wundine (v. Tangelo van de Zuuthoeve x Sudine ster v. Voltaire) scoorde 80 punten voor exterieur en 85 voor het springen. De door O.E. Dragman uit Amstelveen gefokte merrie beschikt over veel uitstraling en is langgelijnd. In het springen vallen haar reflexen en vermogen op waarvoor zij dan ook een 9 en een 8,5 scoorde. De merrie van Rien Bekkers uit St. Oedenrode toonde heel veel beentechniek en een goed lichaamsgebruik. Daarnaast hield zij goed overzicht over de sprong, sprong goed terug en hield hierbij voldoende scope.
Zabrina (v. Calvados x Hebrina ster prok v. Rossini), gefokt door G.W. Enzerink uit Hengelo liep eerder al een goede merrietest met louter achten of hoger, waardoor zij nu alleen punten kreeg voor exterieur. Met de 70 punten die zij hiervoor kreeg werd de merrie van E. Enzerink uit Heusden vandaag ster.
Tadmus-dochter Zariska (m. Oriska v. Zortin) van f/g H.J.M. Smulders uit Helmond is een langgelijnde merrie die goed galoppeert en goede reflexen toont. Het is een compleet springpaard maar was niet voldoende in keuringsconditie. Voor exterieur prijken 70 punten op het protocol en het springen werd beloond met 80 punten.
Pianigra (v. Polydor x Grace v. Grannus) sprong internationaal onder dezelfde naam met Astrid van Leeuwen en ging vandaag voor de ster. De donkerbruine van W.A. van Leeuwen uit Lierop verdiende deze zeker en kreeg dan ook voldoende punten.
Tavanta (v. Voltaire x Bavanta ster pref prest v. Ariban xx) was al in het bezit van het sportpredikaat en hoefde alleen nog een voldoende exterieur te tonen om het sterpredikaat in de wacht te slepen. Deze merrie uit de moederlijn van de hengst Renville heeft een aansprekend exterieur en is royaal ontwikkeld. Mede dankzij haar goede bespierde bovenlijn kreeg de merrie van f/g H.A.J. Smolders uit Westerhoven 80 punten voor exterieur.
Nassau-dochter Wamara werd vandaag geen ster vanwege de 65 punten voor exterieur, maar kreeg wel 80 punten voor het springen. Geregistreerde H. Strik-de Leeuw fokte haar uit Damara v. Formateur. Voor techniek en vermogen prijken 85 punten op het protocol waarmee het totaal voor het springen op 80 punten uitkwam. Een mooie score, die niet in dit rijtje mocht ontbreken.
Morgen komen de driejarigen in de baan.

Verwante artikelen:

[ON] Springpaarden op Stb. keuring in Houten opvallend
[ON] Ook opvallende springpaarden op KWPN keuring in Beek
[ON] Speciale KWPN keuringsrubriek voor EV in Wamel en Tolbert
[ON] Kwaliteit zeeuwse dressuurpaarden beter dan springpaarden
[ON] Verslag stb. keuring Alblaserdam, Wamel en Wezep
[ON] SK Vrouwenpolder: Kwaliteit bij met name de springpaarden
[ON] Verslag van SK Wanssum, IJsselmuiden, Lonneker en Wamel
[ON] Verslag SK keuring Alblaserdam, Twello en Mariënheem
[ON] Verslagen van SK Helden en Ede (TP)
[ON] Utrecht trapt af met de eerste KWPN Centrale keuring
[ON] SK Varsseveld: Goede groep driejarige springpaarden
[ON] SK Dalem: mooie keuringsdag met beste tuigpaardveulens
[ON] CK Wierden: niveau onder het gemiddelde
[ON] SK Wijdenes: Zus van Krack C gooit hoge ogen
[ON] SK Wezep: hoge cijfers voor goede bewegers
[ON] SK Harich: alle driejarigen uitgenodigd voor CK
[ON] SK Oirschot: Allegro E opvallendste dressuurpaard
[ON] SK Roosendaal: Enkele opvallende Negro-zonen scoren goed
[ON] Verslag van KWPN SK Ede, Oirschot en CK Zuid-Holland
[ON] Animo voor paardenkeuring loopt terug
[ON] SK GP Didam: Kwaliteit zorgt voor sterrenregen
[ON] SK Boxtel: keuring in avonduren lijkt goed te bevallen
[ON] Verslagen van diverse KWPN stamboekkeuringen
[ON] Verslag van CK Zeeland, Meerkerk en SK Boyl