http://www.paardenfokken.nl/news/showne ... icleid=902
www.paardenfokken.nl
Vontessa VA (v.Casall), zo heet de nieuwe ‘Miss Holstein’. De grootramige en mooi gelijnde merrie uit stamm 474a was al haar driejarige concurrenten afgelopen woensdag de baas en kon als kampioene gehuldigd worden. Bij de vier jaar en oudere merries was de kampioenssjerp voor de vierjarige merrie US-Beauty (v.Paramount), die vorig jaar gehuldigd werd als best bewegende merrie.
Het Holsteiner Verband vierde afgelopen dinsdag en woensdag haar 125-jarige jubileum. Dat deed ze door extra groot uit te pakken op de Holsteiner paardendagen. Normaliter werden alleen driejarige merries toegelaten tot de Holsteiner Verbandsstutenschau, maar nu mochten ook vier- tot en met veertienjarige merries aantreden om in hun leeftijdsklasse een gooi naar de sjerp te doen. Ook namen families het voor de eerste keer tegen elkaar op in Elmshorn.
De kampioenssjerp kon de moderne, grootramige en goedbewegende Vontessa VA (Casall x Carolus I x Landgraf I x Calypso I, stamm 474a) omgehangen worden.
Haar stam, 474a, leverde een groot aantal goedgekeurde hengsten en een nog groter aantal internationaal succesvolle springpaarden. De directe moederlijn van Vontessa leverde onder andere de hengsten Calato (v.Capitol I), Verdi (v.Quidam de Revel), Chequille Z (v.Caretano Z), Vingino (v.Voltaire) en de internationale springpaarden Rialto (v.Reichsgraf) en Notre Dame (v.Cassini I).
Achter Vontessa mocht Valetta (Landos x Cascadeur, stam 1859) aansluiten. De merrie beschikt over een prachtig model, maar hield zich nog wat vast in beweging. Ook zij komt uit een succesvolle stam, die bijvoorbeeld Landadel (v.Landgraf I), Cristo (v.Contender) en het internationale springpaard Calvaro (v.Cantus) van Willi Melliger leverde. Plaats drie was voor de goed bewegende Valentina I (Nekton x Briscar, stamm 1916). De merrie beschikt over een typisch Holsteiner model en beweegt met veel kracht en afdruk.
De titel 'beste halfbloedmerrie' ging naar Vionia I (Lauries Crusador xx x Calypso I) eveneens uit stam 474a. De bloederige merrie heeft drie zeer goede gangen met veel souplesse en schwung. De beste bewegingen werden getoond door Vienna VI (Clinton I x Calido I, stam 18a2), die terecht de titel 'merrie met de beste bewegingen' kreeg. De merrie had ook niet misstaan op de kopplaats, maar miste daarvoor nog ietwat ontwikkeling en Holsteiner opdruk.
Vorige week dinsdag traden de oudere merries (vier tot en met veertien jaar) apart in leeftijdsklasses aan. De dag erna mochten de beste merries van hun leeftijdsklassen het nogmaals tegen elkaar opnemen. Dat kampioenschap was een makkelijke prooi voor US Beauty, een dochter van Paramount (Parco xx x Cantus) uit een moeder van Ligorett x Calypso uit stam 1947.