SK Vrouwenpolder: Kwaliteit bij met name de springpaarden

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

SK Vrouwenpolder: Kwaliteit bij met name de springpaarden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-06-08 21:21

http://www.kwpn.nl
kwpn.nl

Bijna de helft van alle aangeboden merries ster verklaard
“Ik mag wel zeggen dat we vandaag een gemiddeld hele goede keuring hebben gehad,” aldus inspecteur Petro Trommelen. “De keuring was goed georganiseerd, en er waren mensen aan het werk die wisten wat ze deden.” Van de zesendertig merries die zich meldden, werden er maar liefst zestien ster. Een goede score.

Een succesvolle dag was het voor fokker S. Moens uit Aagtekerke. Hij reisde met twee van zijn merries af naar Vrouwenpolder, waar zij allebei voldoende punten bij elkaar sprongen om ster te worden. Alverna (v. Indorado x Silverna keur v. Iroko) behaalde 75 punten voor exterieur, en 80 voor het springen. Haar volle zus werd enkele jaren geleden veulenkampioen van Zeeland. Zijn andere merrie, Axerna (v. Namelus x Rowerna keur v. Iroko) behaalde voor zowel het exterieur als het springen 75 punten. De moeders van deze merries zijn volle zussen, en komen uit dezelfde stam als Pherna, het Grand Prix paard van Julia Kaiser waaruit nog enkele GP-springpaarden voortgekomen zijn.
De royale Lupicor-dochter Aimfleur (m. Maifleur keur v. Gershwin), gefokt door en geregistreerd bij J.L. Hanse uit Burgh Haamstede die al jaren de speaker bemant bij de keuringen in Zeeland, mocht ook de ster ophalen. Vijfenzeventig punten voor het exterieur en het springen waren haar deel. Zowel de moeder als de grootmoeder van Aimfleur zijn oude bekenden van de UTV. Uit de stam van het internationale springpaard Red Bull komt Ariana (v. Nassau x Uriana ster prok v. Murano), die precies voldoende punten kreeg voor het sterpredikaat. Zij werd gefokt door J. Wisse Reijnierse uit Ritthem, en staat geregistreerd bij J. Jakobsen uit Meliskerke. Er staan veel bekende namen in de pedigrees van de merries die zich vandaag lieten zien. Trommelen: “Met name bij de springpaarden valt in de catalogus op dat er meer goede stammen in Zeeland komen waarmee ook doorgefokt wordt. Dit zie je dan ook terug in de modellen en de kwaliteit van het springen.”

Gemiddeld de meeste punten kreeg Waloniki II (v. Burggraaf x Leoniki keur v. Voltaire), een telg uit de Niki-stam waaruit bijvoorbeeld ook de hengst Equador komt. Deze langgelijnde rassige merrie van fokker/geregistreerde L.Savat uit Aardenburg en J. Kaas uit Philippine die opwaarts gebouwd is, kreeg 80 punten voor exterieur, en 85 voor het springen. Daarbij vielen vooral haar snelle voorbeen, instelling en vermogen op. Voor de galop kreeg zij maar liefst 90 punten.

Ook 85 punten op het springen kreeg de langgelijnde Heartbreaker-nakomeling Sharonda-B (m. Merona ster v. Concorde). Dit fokproduct van J.H.J. Blaauwgeers uit Geesteren dat geregistreerd staat bij R. Cleijsen uit Oudenbosch scoorde op alle onderdelen goed.
Bij de dressuurpaarden waren er minder uitschieters, maar in de breedte waren er toch veel fijne paarden, ook onder de merries die geen ster werden.

De rassige Krack C-dochter Arona-S met een goede bovenlijn behaalde in de bovenbalk op beide onderdelen 75 punten. Fokker/geregistreerde is M.P. Schouwenaar uit Wemeldinge. Moeder van Arona-S, Urona-S keur (v. Gribaldi), is kampioen van Zeeland geweest.

De 12-jarige Ophelia (v. Contango x Caronja ster v. Vanitas) die al een sportcarrière tot en
met het ZZ-Licht achter de rug heeft, behaalde vandaag ook het sterpredikaat. De lanngelijnde, sterk gemaakte en dito bewegende merrie van fokker W.J. Pons- van Gilst uit Wieringerwerf, geregistreerd bij J.J. Casteleijn uit Hansweert, kreeg 75 punten op zowel exterieur als beweging.

verwante artikelen:
[ON] Springpaarden op Stb. keuring in Houten opvallend
[ON] Ook opvallende springpaarden op KWPN keuring in Beek
[ON] Speciale KWPN keuringsrubriek voor EV in Wamel en Tolbert
[ON] Kwaliteit zeeuwse dressuurpaarden beter dan springpaarden
[ON] Verslag stb. keuring Alblaserdam, Wamel en Wezep