Uitslagen Jumping Etten-leur

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Uitslagen Jumping Etten-leur

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-08 19:09

http://www.knhs.nl/news.asp?pCatID=272& ... yle=0&men=
knhs.nl

KNHS-vdB Cup voor Ruben Romp en Stephanie Brugman
Zondag 25 mei vond op het prachtige terrein van Jumping Etten-Leur de finalestrijd plaats van de KNHS-vdB Cup 2008. De dagprijs van de nationale springcompetitie voor Junioren (14 t/m 18 jaar) werd gewonnen door Ruben Romp met Hopes are High. De ruiter uit Riel eiste met deze prestatie ook de overwinning in de eindstand op. Bij de Young Riders (16 t/m 21 jaar) ging de dubbele winst naar Stephanie Brugman met Lacooche.

De 17-jarige Ruben Romp kreeg in de aanloop naar de Van den Boogaard Snelvervoer Cup finale een zware klap te verduren toen zijn toppaard Ontario geblesseerd bleek. In plaats van de koploper in de competitie werd zijn tweede troef Hopes are High zondag gezadeld. Hij won met dit paard ook de laatste kwalificatiewedstrijd in Mierlo en had met een vierde plaats in de tussenstand een goede uitgangspositie. In Etten-Leur bleven alleen de combinaties Ruben Romp met Hopes are High en Jody van Gerwen met Shalon Stenford zowel in de beide manches als in de barrage foutloos. Jody van Gerwen was in de aanloop naar de laatste barragehindernis even de weg kwijt en de verloren seconden kwamen de amazone duur te staan. De combinatie uit Limburg werd uiteindelijk tweede in de finalerubriek en derde in de eindstand. Vivian van der Maat ging met Sharon na het wegvallen van Ruben Romp met Ontario aan de leiding van het tussenklassement. In Etten-Leur liet de amazone helaas een steekje vallen waardoor de combinatie al in de eerste manche uitgebeld werd. Dominique Roelofsen (Broekland Ov) werd met Kompromis zevende, wat voldoende competitiepunten opleverde voor een tweede plaats in het eindklassement.

Bij de Young Riders was uitslag minder verrassend. Stephanie Brugman ging met Lacooche in de tussenstand na zes competitiewedstrijden aan de leiding. In de eerste manche van de finale incasseerde de amazone uit Hengelo een springfout. Alleen Nuri Dijks met Tobias had na twee manches eveneens vier strafpunten op de teller. In de barrage tussen beide combinaties bleven beiden foutloos en won Stephanie Brugman met een minimaal verschil van 0,04 seconden op de tijd. Ook in de eindstand van de springcompetitie bleef Nuri Dijks een plaats achter op Stephanie Brugman, die op het podium de vdB Cup en een flinke geldprijs in ontvangst mocht nemen. Op de derde plaats in het eindklassement eindigde Chantal Regter met Olijfje.

Uitslag finale KNHS-vdB Cup junioren Jumping Etten-Leur 25 mei 2008
1) Ruben Romp met Hopes are High (Riel) € 350,- 0 / 0 / 0 (51,94 sec)
2) Jody van Gerwen met Shalon Stenford (Limbricht) € 300,00 0 /0 / 0 (53,87 sec)
3) Boy Peels met Kiona (Eindhoven) € 225,- 0 / 0 / 8 (41,59 sec)
4) Wouter Vos met Angel (Apeldoorn) € 200,- 0 / 0 / 8 (52,28 sec)
5) Wim Derks met Romantovich Take one (Dinxperlo) € 150,- 4 / 0 (73,56 sec)

Uitslag finale KNHS-vdB Cup Young Riders Jumping Etten-Leur 25 mei 2008
1) Stephanie Brugman met Lacooche (Hengelo Ov) € 400,- 4 / 0 / 0 (50,44 sec)
2) Nuri Dijks met Tobias (Geesteren Ov) € 325,- 0 / 4 / 0 (50,48 sec)
3) Marianne Boerema met Nizarmo (Zuidhorn) € 275,- 5 / 0 (79,34 sec)
4) Gerben Morsink met Calina Z (Beuningen Ov) € 225,- 4 / 4 (69,09 sec)
5) Chantal Regter met Olijfje (Enschede) € 150,- 0 / 8 (71,08 sec)

Eindstand KNHS-vdB Cup Junioren competitie 2008
1) Ruben Romp met Ontario 10 / - / - / 5 / 9 / 20 / 30 totaal: 74 € 600,-
2) Dominique Roelofsen met Kompromis 17 / 0 / - / 0 / 17 / 12 / 15 /totaal: 61 € 300,-
3) Jody van Gerwen met Shalon Stenford - / 10 / 0 / 15 / 0 / 10 / 25,5 / totaal: 60,5 € 100,-

Eindstand KNHS-vdB Cup Young Riders competitie 2008
1) Stephanie Brugman met Lacooche 13 / 20 / 12 / 0 / 0 / 12 / 30 / totaal: 87 € 700,-
2) Nuri Dijks met Tobias - / 9 / - / 1 / 20 / 20 / 25,5 / totaal: 75,5 € 400,-
3) Chantal Regter met Olijfje - / 13 / - / 17 / 8 / 17 / 18 / totaal: 73 € 200,-

Aimee van Gerwen presteert in Hartog Lucerne Trophy
Aimee van Gerwen (Vught) heeft afgelopen zondag met haar pony Nanny Fine een flinke sprong gemaakt in de tussenstand van de KNHS-Hartog Lucerne Trophy. Van Gerwen eindigde in de eerste en tweede manche bovenaan en gaat nu samen met Kevin Jochems (Aachtmaal) aan kop in de tussenstand. Tijdens Jumping Etten-Leur konden zondag 25 mei de allerlaatste plaatsingpunten verzameld worden voor de finale van de rijstijlcompetitie voor Z-ponyruiters.

Bondscoach Sven Harmsen beoordeelde zondag de rijstijl van 41 ponycombinaties. Op basis van de prestaties in de eerste manche plaatsen achttien ruiters zich voor de tweede omloop. Ook in de tweede ronde liet Aimee van Gerwen alle concurrentie achter zich. Amber Feijen en Rashing Boy werden tweede, gevolgd door Jasmijn Ruiter met Jem’s Randel. Na deze wedstrijd in Etten-Leur hebben vierentwintig combinaties zich geselecteerd voor de finale op 14 juni tijdens de Almelose Ruiterdagen. De geselecteerde ruiters en amazones hebben meegedaan aan minimaal vier competitiewedstrijden. Het resultaat van de drie beste wedstrijden geldt voor de tussenstand en dit puntenaantal wordt tevens meegenomen naar de finale.

De KNHS-Hartog Lucerne Trophy 2008 is een springcompetitie voor pony's op Z-niveau, die bestaat uit een reeks van verschillende competitiewedstrijden. De beste 24 (gekwalificeerde) combinaties plaatsen zich voor de finale op 14 juni tijdens de Almelose Ruiterdagen . Startgerechtigd in deze competitie zijn ruiters en amazones die in 2008 niet ouder zijn dan 16 jaar en met een D-pony tenminste zijn opgenomen in het springen klasse Z + 2. Het belangrijkste doel van de Hartog Lucerne Trophy is het bevorderen van een betere doorstroming naar de klasse ZZ en de KNHS-Roelofsen Raalte Trophy.

Uitslag KNHS-Hartog Lucerne Trophy, 25 mei Jumping Etten-Leur
1 Aimee van Gerwen met Nanny Fine (Vught) 1 / 1 / 2 € 50,-
2 Amber Feijen met Rashing Boy (Nieuwstadt) 1 / 4 / 5 € 40,-
3 Jasmijn Ruiter met Jem’s Randel (Loosdrecht) 1 / 5 / 6 € 30,-
4 Kevin Jochems met Ice-Cream (Achtmaal) 1 / 6 / 7 € 20,-
5 Ank van Dongen met Marktzicht’s Boy (Prinsenbeek) 1 / 10 / 11 € 10,-
6 Jens van Grunsven met Silver Dream (Veghel) 1 / 11 / 12 € 7,-
7 Frederique Lebon met Happiness (Leusden) 1 / 13 / 14 € 7,-
8 Anouck Gaastra met Scott (Qruquius) 8 / 7 / 15 € 7,-
9 Loes Reinders met Jonny (Warnsveld) 14 / 2 / 16 € 7,-

Finalisten KNHS-Hartog Lucerne Trophy 2008
1) Kevin Jochems met Ice-Cream 53
2) Aimee van Gerwen met Nanny Fine 53
3) Jesper Romp met Dollar Girl 52
4) Nicole Botma met Orchid's Nebraska 47
5) Loes Reinders met Jonny 46
6) Jens van Grunsven met Silver Dream 45
7) Xanne Sluyter met Baboes 36
8) Amber Feijen met Rashing Boy 33
9) Sophie Claassen met Justice H.R. 28
10) Tim van de Oetelaar met Dibidoe 25
11) Ank van Dongen met Marktzicht's Boy 25
12) Joanne Wes met Canon 21
13) Ellis Pex met Armanis Young King 20
14) Wouter Wittebol met King Amal 19
15) Fabienne Roelofsen met Mirror 17
16) Beau Graatsma met Hertogin 17
17 Bart Lips met Gerco 15
18) Romy Dijkstra met X Factor 12
19) Sylvia Pouwels met She's a lady 10
20) Margaretha Scholten met Honey Boy 10
21) Anouck Gaastra met Scott 9
22) Floor de Jongh met Kanjer 9
23) Stein Persoons met Jumping Hero 8
24) Joey Lansink met Jack 8

Shanice Roozeboom wint Roelofsen Raalte in Etten-Leur
Zondag 25 mei werd de laatste competitiewedstrijd van de KNHS-Roelofsen Raalte Trophy gehouden in Etten-Leur. In de Lichte Tour ging de overwinning naar Dominique Langens met Dante. Dit was de enige combinatie die foutloos bleef in de eerste omloop. De Zware Tour werd op naam geschreven door Shanice Roozeboom met Sambo Lino.

Afgelopen zondag stond Jumping Etten-Leur de hele dag in het teken van nationale springcompetities voor de jeugd met de Hartog Lucerne Trophy en de finale van de vdB Cup. Onderdeel van het programma was de laatste kwalificatiewedstrijd van de KNHS-Roelofsen Raalte Trophy voorafgaand aan de finale tijdens het CSI Twente. In de Lichte Tour van de springcompetitie voor ponyruiters in de klasse ZZ was Dominique Langens met Dante de enige combinatie die een foutloze eerste omloop neerzette. De uitslag werd hierdoor zonder barrage beslecht. Romy Dijkstra behaalde een tweede plaats met de pony U2. De combinatie was vijf seconden sneller dan Langens, maar incasseerde vier strafpunten in het basisparcours.

In de Zware Tour lukte het geen enkele combinatie het klassieke parcours foutloos af te leggen. De drie vierfouters streden vervolgens in de barrage om de winst. De eerste plaatst werd opgeëist door Shanice Roozeboom met Sambo Lino. Samen met Kirsten Rikkert en haar pony Romantico R.A.G. bleven zij foutloos in de barrage. Rikkert bleef echter een fractie van een seconde achter op de tijd van Roozeboom. Derde werd Frank Schuttert met Golden Eye, hij maakte een springfout in de barrage.

In de Lichte Tour gaat Shanice Roozeboom met Roxet aan de leiding in het tussenklassement met 54 competitiepunten. In de Zware Tour is er een gedeelde eerste plaats voor Frank Schuttert met Golden Eye en Shanice Roozeboom met Sambo Lino. Beiden hebben het maximaal haalbare aantal van 60 competitiepunten verzameld. De finale vindt op 12 juli plaats tijdens CSI Twente in Geesteren.

De KNHS-Roelofsen Raalte Trophy heeft als belangrijkste doel de ontwikkeling van de Nederlandse ponyruiters (t/m 16 jaar - klasse ZZ) in de springsport te bevorderen en dient als belangrijk selectiecriterium voor de kadervorming.

Uitslag competitiewedstrijd Roelofsen Raalte Trophy, Lichte Tour – Jumping Etten-Leur
1) Dominique Langens met Dante (Nuland) 0
2) Romy Dijkstra met U2 (De Knipe) 4
3) Shanice Roozeboom met Roxet (Punthorst) 4
4) Clementine Kleintjes met Annabelle (Sinderen) 4

Uitslag competitiewedstrijd Roelofsen Raalte Trophy, Zware Tour – Jumping Etten-Leur
1) Shanice Roozeboom met Sambo Lino (Punthorst) 4 / 0 37,36
2) Kirsten Rikkert met Romantico R.A.G. (Enter) 4 / 0 37,84
3) Frank Schuttert met Golden Eye (Ommen) 4 / 4 35,66

Tussenstand Roelofsen Raalte Trophy, na Jumping Etten-Leur
Lichte Tour
1) Shanice Roozeboom met Roxet (Punthorst) 54
2) Jeanice van der Spek met Orchid’s Roezl II (Heesch) 52
3) Clementine Kleintjes met Annabelle (Sinderen) 50
4) Romy Dijkstra met U2 (De Knipe) 49
4) Anne Fritsen met Indorado (Aarle Rixtel) 49

Zware Tour
1) Frank Schuttert met Golden Eye (Ommen) 60
1) Shanice Roozeboom met Sambo Lino (Punthorst) 60
3) Fabienne Roelofsen met Fred (Broekland) 47
4) Kirtsen Rikkert met Romantico R.A.G. (Enter) 45
5) Jelmer Hoekstra met Gieltje (Middelharnis) 42

GP-dressuur voor Premier, Totilas vooraan in hengstengeweld
Vanwege het 40-jarige bestaan van Verkeersschool Blom, stond in Etten-Leur dit weekeinde ook nationale dressuur op het programma. Overduidelijke winnaar in de Prix st Georges was Edward Gal, die met zijn zwarte dressuurkanon Moorlands Totilas (v.Gribaldi) de concurrentie op grote afstand hield. De Grand Prix kwam op naam te staan van Aat van Essen met Premier (v.Jazz), met 67,46%.

De top drie in de Grand Prix zat heel dicht bij elkaar. Aat van Essen mocht zich uiteindelijk winnaar noemen met Premier met 67,46%. Sinds Zwolle was de combinatie niet meer aan de start verschenen om thuis door te trainen. Sander Marijnissen en Jeannette Haazen volgden Aat van Essen op de voet. Marijnissen reed zijn Goodwill nakomeling Moodwill naar een score van 67,25%, wat goed was voor de tweede plek. Jeannette Haazen maakte een aantal grote fouten met de grote bruine Nartan (v.Jazz) waardoor de score op 67,17% bleef hangen.

Maar liefst 14 van de 19 combinaties scoorden boven de 65% in de Lichte Tour. Edward Gal won de rubriek, die door Moorland Stables was gesponsord, met Moorlands Totilas en bleef daarmee partner Hans Peter Minderhoud met IPS Tango (v.Jazz), met ruim vijf procent voor. Marlies van Baalen wist ook een score noteren van dik 70% met de Florestan zoon BMC Future van Stal de IJzeren Man en klasseerde zich daarmee op de derde plaats.

Vier teams, bestaande uit elk drie ruiters waarvan minimaal één op Grand Prix niveau, streden afgelopen zaterdag tegen elkaar in het avondprogramma van Jumping Etten Leur. Alle combinaties reden een kür op muziek op hun eigen niveau. Team Haazen, bestaande uit Jeannette Haazen, Ria Strous en Ilse van Cranenbroek, kwam het beste uit de strijd en ging met de winst naar huis. Het naamloze team van Inge Verbeek, Thamar Zweistra en Aat van Essen eindigde op de tweede plaats.

Start KNHS-Hodij Coatings Masterclass Tuigpaarden in Etten-Leur
Op zondag 1 juni start het nieuwe seizoen van de KNHS-Hodij Coatings Masterclass tijdens Jumping Etten-Leur. Jonge aanstormende talenten nemen het in de competitie op tegen gerenommeerde tuigpaarden. Recent is er een zesde en laatste kwalificatiewedstrijd toegevoegd in de aanloop naar de finale tijdens het WK Vierspannen in Beesd. Op zondag 31 augustus wordt ook in Den Haag gestreden om de felbegeerde punten.

In deze tuigpaardencompetitie gaan acht rijders en hun paarden de strijd met elkaar aan. Deze combinaties krijgen tijdens een wedstrijd twintig minuten de tijd om publiek en jury te overtuigen van hun kwaliteiten. De aanspanningen worden iedere wedstrijd door een ander juryteam beoordeeld. Het jurycorps in Etten-Leur bestaat uit KNHS-jurylid dhr. Jilesen, concoursvoorzitter dhr. M. Blom en burgemeester drs. J. van Agt. De rubriek staat om 15.30 uur op het programma.

Deelnemers KNHS-Hodij Coatings Masterclass 2008:
1) Jan Muggen (Beilen) met Zomooi
- 2e FSP finale 2007
2) Margreet van der Zwaag (Boijl) met Wervelwind
- kampioen dames categorie 4 2007
3) Derk Jan Mekkes (Groningen) met Wizzkid’s Gonda
– winnaar KNHS-competitie cat 2 2007
4) Nico Calis (Enkhuizen) met Twinkidee
– winnaar Staal Service Zuidbroek Trophy 2007/2008
5) Lean Verhoeff (Krimpen aan de Lek) met Nero van de Rivelhoff
– meervoudig Nederlands kampioen
6) Cees Embregts (Rijswijk) met Torino
– winnaar Zilveren Klomp Zwolle International 2007
7) Hanneke Mekkes (Doezum) met Kosmos
– Tuigpaard van het Jaar 2007
8) Harm Jan Veenstra (Boijl) met Patijn
– viervoudig winnaar Oregon Trofee en winnaar Masterclass Competitie 2007

De competitie wordt op de volgende data en concoursen verreden:
zondag 1 juni: Jumping Etten-Leur
zaterdag 7 juni: Outdoor Gelderland in De Steeg
zondag 15 juni: CSI Hoofddorp
zaterdag 21 juni: CHIO Rotterdam
zondag 13 juli: CSI Twente in Geesteren
zondag 31 augustus: CSI Den Haag
zondag 7 september: WK Vierspannen in Beesd (finale)

verwant artikelen:
[ON] Etten-Leur: Moorland Totilas wint Moorland Stables prijs
[ON] Etten Leur: Aat van Essen wint Grand Prix