Vierspanrijder IJsbrand Chardon is favoriet voor de wereldtitel, begin september in Beesd. Tijdens de wereldbekerwedstrijd van Zelhem tijdens de Pinksterdagen was de drievoudige wereldkampioen onaantastbaar in alle onderdelen. Hij won de dressuur (39.55) met een voorsprong op nummer twee Herman ter Harmsel (47.62) die het voor het sterke internationale deelnemersveld tijdens de Achterhoekse Paardedagen op voorhand bijna onmogelijk maakte er iets tegenover te stellen.
Toen Chardon vervolgens ook de marathon met zeven technisch lastige hindernissen won, was hij helemaal niet meer van de eerste plaats te rijden. Na de marathon bedroeg zijn voorsprong op de nummers 2 (Gert Schrijvers uit België) en 3 (Werner Ulrich uit Zwitserland) zoveel dat Chardon zich in de afsluitende vaardigheidsproef acht balfouten mocht permitteren. Pech was er voor Koos de Ronde die in de waterhindernis tussen de hindernis en zijn rijtuig terechtkwam en enkele gekneudse ribben opliep. De Ronde reed de wedstrijd nog wel uit. Chardon zegevierde met 127.40 tegen 151.36 voor Werner Ulrich. Voor Nederland werden Herman ter Harmsel (155.74) en Mark Weusthof (158.14) vierde en zesde.
het waren 8 hindernissen jammer genoeg voor ons want daar heeft theo 30 sec verloren (schoot bijna door de C dus moest de paarden terughalen) wij zijn trouwens 8ste geworden totaal..