Paardenhallen Vugts beperken bouw Hopveld

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 113612
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Paardenhallen Vugts beperken bouw Hopveld

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-03-08 11:47

http://www.brabantsdagblad.nl/regios/me ... opveld.ece
brabantsdagblad.nl


De Haarense ondernemer Wim Vugts moet de paardenhallen die hij wil bouwen langs de Helvoirtseweg anders neerzetten.
Zoals de gebouwen nu zijn gepland - in de lengterichting van de weg - zorgt dat voor problemen bij de realisatie van het bedrijventerrein 't Hopveld II. De afstand tussen paardenhallen en bedrijfsgebouwen moet namelijk minimaal vijftig meter zijn. Landelijk gezien zelfs honderd meter, maar de gemeente Haaren wil deze regel bijstellen. "Anders wordt het ruimtebeslag van agrarische bedrijven te groot", zegt wethouder Jan Brenninkmeijer.

Zowel de gronden waar Vugts nu wil bouwen, als het perceel 't Hopveld II zijn eigendom van ondernemer Jo Copal uit Haaren. Het is dus in diens belang dat Vugts zijn plannen wijzigt, omdat hij anders zijn eigen ontwikkelingen dwars zou zitten. Copal wil op 't Hopveld zijn bedrijven huisvesten, die nu nog te vinden zijn aan de Driehoeven in Haaren.

Overigens loopt ook Copal rond met eigen bouwplannen voor paardenhallen, maar dan op zijn grond bij de voormalige hertenfarm aan de Helvoirtseweg in Haaren. In beide gevallen gaat het, volgens de gemeente, om hallen waar zo'n honderd paarden kunnen worden gestald. "Je ziet dat daar steeds meer interesse voor is. Zo lang het gaat om een fokkerij of een paardenhal, is er niets aan de hand. Maar bij een manege of iets dergelijks wordt het een ander verhaal. Dat mag op die plekken niet", aldus Brenninkmeijer. Een derde megapaardenhouderij in de gemeente ligt in het Helvoirts Broek in Helvoirt. Hiervoor zijn plannen om er een natuurzone van te maken en de betreffende paardenhouderij te verkassen, mogelijk naar De Margriet. De onderhandelingen tussen eigenaar Jan Kemps, provincie en de gemeente Haaren lopen nog.

NoaSky

Berichten: 1503
Geregistreerd: 25-08-06
Woonplaats: Drunen

Re: Paardenhallen Vugts beperken bouw Hopveld

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-08 17:06

hmmz benieuwd hoe dit hier afloopt...

love_01
Berichten: 124
Geregistreerd: 14-04-07

Re: Paardenhallen Vugts beperken bouw Hopveld

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-08 19:27

Hey,,

Ik dacht dat zij al aan het bouwen waren..
maar ja dat is dan misschien fout...
Anders zou het wel heel er zijn!!
Ik ben ook benieuwd hoe dit afloopt,,,

Groetjes
Tong uitsteken

Anoniem

Re: Paardenhallen Vugts beperken bouw Hopveld

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-03-08 23:34

Alles is idd al wel gevlakt volgens mij, en liggen al bergen zand en stenen. Vond al wel dat laatste tijd niet echt vooruitgang inzat, maar dit zal dus wel de reden zijn.