Paardencavalerie voor Politiezone Brussel-Noord

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114188
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Paardencavalerie voor Politiezone Brussel-Noord

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-12-07 11:22

http://www.brusselnieuws.be/site/rubrie ... 1197621794
brusselnieuws.be


De politie van de zone Brussel-Noord krijgt als eerste in het land opnieuw een cavalerie. In Evere werd donderdag de eerste steen gelegd van het gebouwencomplex waar de ruiterij van de lokale politie ondergebracht zal worden. Ook de hondenbrigade zal er zijn plek krijgen.

In maart 2008 wordt gestart met de bouw van een nieuw complex in de Carlistraat in Evere, vlak naast het natuurgebied Het Moeraske. Het complex krijgt vier boxen voor paarden en een ruimte voor achttien honden. Daarnaast komen er twee kantoren op het terrein waar in totaal een dertigtal mensen zullen werken. In de helft van 2009 moet de bouw afgerond zijn.

De politiezone Brussel-Noord (Schaarbeek, Sint-Joost-ten-Node en Evere) is daarmee het eerste lokale korps in België dat opnieuw over een cavalerie zal beschikken. De politie speelt met het inzetten van bereden politie ook in op de vraag van de bevolking naar een zichtbare aanwezigheid van de politie.

De vier paarden - die net als vier ruiters gedetacheerd worden van de federale politie - zullen in de eerste plaats ingezet worden voor preventietaken en om efficiënter te kunnen patrouilleren in groene zones zoals het Josaphatpark in Schaarbeek. Bij rellen en betogingen zullen de paarden niet van stal gehaald worden, zoals dat vroeger wel het geval was, omdat de paarden niet beschermd zijn.

_Moonwalker_

Berichten: 1394
Geregistreerd: 30-05-06
Woonplaats: On the prairie...

Re: Paardencavalerie voor Politiezone Brussel-Noord

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-12-07 12:58

Leuk binnekort weer politie te paard zien in Brussel!

Huertecilla

Berichten: 26923
Geregistreerd: 19-02-03

Re: Paardencavalerie voor Politiezone Brussel-Noord

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-07 10:21

Heerlijk correct gebruik van het wooord ´cavalerie´ OK dan!
Jammer dat er ´paarden´ aan toegevoegd wordt want dat ís het al.

Het meest verheugde nieuws echter is het beséf wat achter de volgende opmerking zit:

Cayenne schreef:
Bij rellen en betogingen zullen de paarden niet van stal gehaald worden, zoals dat vroeger wel het geval was, omdat de paarden niet beschermd zijn.


hc

lampjerulez

Berichten: 3497
Geregistreerd: 28-10-05

Re: Paardencavalerie voor Politiezone Brussel-Noord

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-07 10:45

Huertecilla schreef:
Heerlijk correct gebruik van het wooord ´cavalerie´ OK dan!
Jammer dat er ´paarden´ aan toegevoegd wordt want dat ís het al.


Ik moet zeggen dat dit helaas niet helemaal klopt.
Er is namelijk ook een cavalerie in het leger, maar dat zijn tanks Tong uitsteken .
uiteraard waren dat vroeger paarden, maar toch je zal het maar met elkaar verwarren he *LOL*
maar inderdaad, misschien is het in dit artikel overbodig woord gebruik Haha!