Mijne had het in september. Verschrikkelijk, dacht dat ze dood ging.
Maar begrijp het nut nog niet helemaal: dan test je erop en dan? Dan kan je dat paard in quarantaine houden? en wat is het verschil tussen
Cayenne schreef:...De test laat zien of een paard de bacterie Streptococcus Equi bij zich draagt. Deze baterie veroorzaakt droes. Hierdoor zal een veearts al een paard met deze bacterie kunnen identificeren, voordat er daadwerkelijk droes uitbreekt. Ook dragers kunnen worden geidentificeerd.
"bij zich dragen" en "drager zijn": bij de ene variant draagt ie het alleen op een bepaald moment en bij de andere variant permanent? En als je paard dat dan is? Dan mag je hem nooit meer bij andere paarden in de buurt brengen of moet je hem dan zelfs maar afmaken ofzo? En zo'n test zullen ze doen op grote concoursen denk ik, of zoiets? Maar op kleine pensionstallen of manege's gaan ze die test denk ik niet doen? Zou mooi zijn, maar ik vrees het. Bij mijn paard denk ik namelijk dat ze het opgelopen heeft van een nieuw pensionpaard. Maar aan de andere kant: als jou paard dat dan heeft, kan je nergens meer terecht?
Kortom: vragen, vragen, vragen....