Nieuw protocol voor keuringen springpaarden op evenementen

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114197
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Nieuw protocol voor keuringen springpaarden op evenementen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 22-11-07 10:56

http://www.horsetalk.co.nz/news/2007/11/124.shtml
horsetalk.co.nz

Een nieuw protocol voor het thermografisch en klinisch keuring van springpaarden tijdens grote wedstrijden, is goedgekeurd door de FEI.

Na twee meetings van het FEI Springcomité in Mei en Oktober, zijn de twee nieuwe protocollen voor tijdens CSI/CSO/kampioenschappen gepresenteerd tijdens de FEI Bureau Meeting in Dubai afgelopen week.

Direct na de eerste paardeninspectie, of na de eerste competitieronde, moeten alle vier de benen van alle paarden worden gecontroleerd door middel van thermografie door een FEI veterinair. Alle verzamelde gegevens worden dan opgeslagen en bewaard. Na ieder thermografisch onderzoek, moet ieder paard een korte klinische controle ondergaan aan de benen. Twee aangewezen veterinairen van de FEI zullen hier voor worden aangewezen.

Wanneer er uit deze onderzoeken naar voren komt dat er een abnormale reactie is geconstateerd tijdens de procedure, dan zal het advies van de twee veterinairen naar de Grond-jury zijn om het paard uit de competitie te halen.

Alle paarden met een verschil in temperatuur van 2 graden bij de benen, of met een extreem hoge of lage temperatuur tussen 2 benen, en/of abnormale reacties tijdens de klinische keuring, zullen worden aangewezen voor verder onderzoek tijdens het evenement.

Tijdens de bandage controle, die zal plaats vinden wanneer de paarden uit de ring komen, zullen ook andere paarden die niet tijdens de keuringen abnormale reacties lieten zien, worden geinspecteerd om een goed overzicht te krijgen van de condities gedurende de dag. Dit geeft ook de gelegenheid om een toenemende temperatuur te ontdekken bij paarden die een normale temperatuur hadden tijdens de eerdere inspectie. Hierbij zal ook weer thermografie worden gebruikt, gevolgd door een klinisch onderzoek. Maar wanneer het overduidelijk is dat het paard niet voldoende fit blijkt om door te gaan tijdens het evenement, dan zal de FEI veterinair alsnog de grond-jury inlichten, waarna het paard zal worden uitgesloten van verdere deelname.

Wanneer een klinisch onderzoek laat zien dat er een abnormale gevoeligheid en/of visuele veranderingen op de huid van de benen van een paard, zal dat worden bevestigd door de 2 relevante FEI veterinairen. Het zal worden vastgelegd op beeldmateriaal voor eventueel later gebruik. Het paard zal worden uitgesloten van verdere deelnamen aan het evenement, in samengang met de FEI veterinaire regels.

De onderzoeken zullen allen worden uitgevoerd in de stallen.

DubbelFun

Berichten: 91914
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland

Re: Nieuw protocol voor keuringen springpaarden op evenementen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-11-07 16:17

Alleen voor springpaarden?? Of gaat dit ook gebeuren voor dressuur en de andere FEI-onderdelen ??

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114197
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Re: Nieuw protocol voor keuringen springpaarden op evenementen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-11-07 16:26

Nee, dit is echt alleen bij springpaarden het geval Ja