Het FPS (Friesch Paarden-Stamboek) heeft besloten dat een hengstencompetitie voor Friese paarden inderdaad mogelijk moet zijn. Tijdens een vergadering in Heerde werd dit besloten.
Al in 2004 zag de Friese afdeling van het KWPN deze mogelijkheid, maar toen werden er nog geen concrete afspraken gemaakt. Ook moest er toen nog toestemming gekregen worden vanuit het stamboekkantoor in Huisterveen, omdat de interessante wedstrijddagen al waren vergeven aan evenementen elders.
Nu lijkt toch besloten te zijn om dit uit te voeren. Wanneer de competitie officieel van start zal gaan is nog niet bekend.
?? Wat een raar bericht? De ledenraad van het KFPS heeft inderdaad het plan voor de hengstencompetitie aangenomen, maar dit heeft toch niets te maken met de Friese afdeling van het KWPN? En hun stamboekkantoor in Huisterveen? Het lijkt me dat iemand twee verhalen door elkaar heeft gehaald.
Het wil denk ik alleen maar zeggen dat deze plannen voorheen ook al op tafel lagen Een terugblik zeg maar
De plannen in 2004 van het KWPN hebben toch niets te maken met de plannen van het KFPS? Dit zijn gewoon twee compleet verschillende verenigingen. Waar komt dit bericht vandaan?