Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja
Citaat:Whizkid’s Gonda wint eerste competitiewedstrijd. 24-06-2007
Op het druk bezochte tuigpaardenconcours in Dokkum werd gisteren de eerste competitiewedstrijd Categorie II verreden.
De verheven en best van de vloer gaande keurmerrie Whizkid’s Gonda (v.Patijn) van Ritsema Sierbestrating, die in de Staalservice Zuidbroek Trofee haar visitekaartje reeds afgaf, won deze wedstrijd in handen van Derk Jan Mekkes. Uilke Haarsma kon zijn nieuwe aanwinst Celebration (v.Manno) als tweede opstellen.
In de strijd om de Gouden Zweep van Damwoude waarin dertien dames het tegen elkaar opnamen kwam een enigszins outsider als winnares uit de strijd. Nellie Haarsma won deze ereprijs namelijk met Oxcan (v.Heineke) van Uilke Haarsma. Een beslissing die overigens goed te volgen was. Lamoer (v.Waterman) met Anja Vinke vormde echter wel dikke concurrentie. Twee schimmels op kop dus!
Dan was er nog de roemruchte ereprijs de Zilveren Waag te verdienen in de ereklasse tweespannen. Daar sloeg stal Vinke wel zijn slag. Lammert Vinke won namelijk met zijn fraaie formatie Lamoer en Monorel (v.Fabricius). Freek Saris kon zijn Optimaal (v.Waterman) en Leandro (v.Renovo) als tweede opstellen. Titelverdediger Uilke Haarsma nam nu het brons mee met Larone (v.Graaf Wouter) en Oxcan.
In de limietklasse tweespannen won Saris met Vongsma (v.Larix) van Machiel Jongsma en Tirano (v.Milano) van Allette Brouwer. Henk Hammers reed het span Tobias (v.Milano) en Varanno (v.Manno) van Jan Schep naar het rode lint.
In de tandemrubriek waren Varanno en Tobias met Henk Hammers wel de winnende formatie. Ria Hettinga kwam voor het eerst uit met het tandem Oxcan en Larone en werd tweede.
De hoge limietklasse werd gewonnen door Lean Verhoeff, die Torpedo (v.Ganges) van Jan Schep showde. Het rode lint hierin ging naar de KWPN goedgekeurde hengst Saffraan (v.Fabricius) met Marcel Ritsma.
De tot nog toe ongeslagen Sunlight (v.Manno) van Jan Schep verloor in Dokkum deze status. De door Henk Hammers gereden vos werd derde in de ereklasse en moest misschien toch wel enigszins verrassend zijn meerdere erkennen in winnaar Kojack (v.Fabricius) van Eef Mulder, die door Lambertus Huckriede werd gereden. Optimaal met Freek Saris werd tweede.
Saskia99 schreef:Dressuur was een drama. Ik ben zonder te starten weer naar huis gegaan.