Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Marigold schreef:wat goed ja!
ik vraag me nu wel af hoe het er practisch uit gaat zien, je kan een verstandelijk gehandicapte ruiter niet vergelijken met een 'gewone' ruiter, dus hebben ze een andere puntentelling ofzo?
en lichamelijk gehandicapten zouden misschien ik noem maar niets, niet mooi recht kunnen zitten, hoe becijferen ze het dan als jury?
er is vast al lang over nagedacht, maar hoe zal dat er uit gaan zien dan?
of komt er een speciale categorie van fpg ruiters?
sorry als ik iets doms zeg, ik weet weinig tot niets af van hoe officiele wedstrijden gaan, maar weet wel van paardrijden met gehandicapten af.
dus is absoluut niet verkeerd bedoeld) Marigold schreef:bedankt voor de info, erg leuk om er over te lezen hoe en wat.
ik denk dat alleen de 'top' van de fpg mee zal doen ja met wedstrijden, het is ook zo breed he, wanneer begin gehandicapt zijn?
en echte verstandelijk gehandicapte kids die ik gewend ben, van licht tot vrij zwaar, die kunnen imo echt niet concureren met een lichamelijk en verstandelijk 'gewoon' persoon.
(ps ik zeg "gewoon" want ik weet niet hoe je het anders zegt, maar ik zit zelf 'midden' in het gehandicapten wereldje hoordus is absoluut niet verkeerd bedoeld)
Marigold schreef:imaar even over valide, dat is toch iemand die kan lopen?
en ik ken genoeg gehandicapten die kunnen lopen omdat daar hun handicap niet zit.

Dus ik hoop dat ik zoiets ook kan gaan doen
Karin schreef:Volgens mij moet je tegenwoordig zeggen: iemand met lichamelijke en/of verstandelijke beperkingen. Nou hebben we die allemaal wel, maar vanaf een bepaald punt is het een handicap. Mindervaliden mochten wij (toen ik 10 jaar geleden de FPG-opleiding deed) al niet meer zeggen.Marigold schreef:imaar even over valide, dat is toch iemand die kan lopen?
en ik ken genoeg gehandicapten die kunnen lopen omdat daar hun handicap niet zit.
Nee hoor, zoek maar eens met Google op 'mindervaliden'. Die term wordt doorgaans gebruikt voor mensen met een verstandelijke beperking.
Overigens vind ik 'mindervalide' een rotwoord, het klinkt voor mij als 'minderwaardig', maar dat is persoonlijk.