Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

, nee hoor ben niet nieuwschierig
website over aansprakelijkheid schreef:Degene die het dier voor zichzelf houdt, meestal de eigenaar/bezitter van het dier is aansprakelijk voor de door het dier veroorzaakt letsel/schade. Als iemand het dier voor een ander onder zijn beheer houdt, zal deze aansprakelijk kunnen zijn voor zulk letsel.
De gedachte die ten grondslag ligt aan de schade toegebracht door het dier, berust op de eigen energie van het dier, het onberekenbare element en de zelfstandige gedraging van het dier.
Jij bent de eigenaar, dus jij bent er verantwoordelijk voor dat jouw paard niet uit kan breken, zelfs als dat moet betekenen dat je je paard op stal opsluit. dezelfde website schreef:Risicoaansprakelijkheid
Het gegeven dat iemand bezitter/eigenaar/houder is van een dier maakt deze per definitie aansprakelijk. Het maakt niet uit of de eigenaar daarbij wel of niet aanwezig is. Mogelijk wel op grond van andere wettelijke regelingen i.v.m. wildstand.
Dieren en risicoaansprakelijkheid voorbeeld
Is de bezitter/eigenaar jonger dan 14 jaar, dan komt de risico aansprakelijkheid te liggen op de ouders of voogd.
Dieren en risicoaansprakelijkheid + tenzijregel
De tenzij-clausule regelt de zogenaamde rechtvaardigingsgronden, zoals overmacht en noodweer waardoor de eigenaar niet aansprakelijk zal worden geacht, niet vervalt dat bij overmacht of schuld van een derde.
Dieren en welk gedrag
Eigenaar/bezitter van een dier heeft een risico aansprakelijkheid. Voorbeeld: paard loopt de weg op, door te zijn geschrokken van een claxonnerende auto; Koeien lopen door vernielde afrastering de weg op; hond wil bij het uitlaten plots een kat achterna etc.
Het gegeven dat iemand bezitter/eigenaar/houder is van een dier maakt deze per definitie risicoaansprakelijk. Het maakt niet uit of de eigenaar daarbij wel of niet aanwezig is. Bepaalde regels geven een uitzondering.

.
Misschien zijn mijn paarden geschroken van stropers? (=illegale jagers die s'nachts mooi op wild gaan schieten} niet op mijn paarden gelukkig maar reeen, vossen..denk maar niet dat ze met paarden rekening houden
Maar goed, ik kan wel van alles bedenken maar ik ben er niet bij geweest. het is ondanks alles goed afgelopen maar het kan dus ook anders.....