Dubbel brons voor Nederland!!

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Gail

Berichten: 2349
Geregistreerd: 03-06-01

Dubbel brons voor Nederland!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-07-05 13:46

Ik snap er niks van dat dit niet allang op de Voorpagina staat, maar misschien dat er een Moderator nu wakker wordt

Dubbeldam en Nassau pakken brons!

Met medailles voor Montender (goud), No Mercy (zilver) en Nassau kreeg het EK in San Patrignano een prachtig KWPN-toetje.

Alle drie de Nederlandse ruiters bleven in de fysiek zeer zware laatste omloop foutloos. Voor Leon Thijssen en Gerco Schröder was dat mooi voor de eer. Ze eindigden in het EK-klassement als twaalfde, respectievelijk elfde. Maar voor Jeroen Dubbeldam en de KWPN-gekeurde hengst BMC Nassau stond er nog een medaille op het spel.
Na de smetteloze omloop van Jeroen en de Indoctro-zoon, die hier op het EK in Italië voor de eerste keer in zijn leven drie dagen achter elkaar 'zwaar' heeft gelopen, moesten nog vier ruiters rijden. Twee ervan zouden fouten moeten maken om Dubbeldam op een medaillepositie te krijgen.
Titelhouder Christian Ahlmann, tot dan toe voorzien van een geluksengeltje, kreeg een fout op de allerlaatste hindernis, Jeroen was vierde! Vervolgens maakte Cavalor Cumano van Jos Lansink een onverwachte fout op oxer nummer 7; Jeroen en zijn geweldige hengst waren zeker van brons!
Christina Liebherr attaqueerde met de zeer scherpe No Mercy (Libero H x Dillenburg) het superzware parcours alsof er geen balk zou kunnen vallen en dat gebeurde dan ook niet. Marco Kutscher en een met groot gemak springende Montender maakten het karwei geweldig goed af, waardoor qua nationaliteiten precies hetrzelfde podium ontstond als vrijdag na de landenstrijd: Duitsland 1, Zwitserland 2, Nederland 3.
Maar het succes van de Nederlandse fokkerij, gedurende het gehele Europese kampioenschap al opvallend, kwam in dit podium op absoluut unieke wijze tot uitdrukking: KWPN 1, 2 en 3, nooit eerder vertoond op een internationaal kampioenschap.
De fokkers van de medaillepaarden zijn: J. Visschedijk uit De Lutte - Montender (Contender x Burggraaf), J.W. Haikens uit Odoornerveen - LB No Mercy (Libero H x Dillenburg) en R. Hagedoorn uit Wierden - BMC Nassau (Indoctro x Sovereign Bill xx).
De finale voor de beste 25 combinaties kende tien Nederlandse paarden, in de laatste manche kwamen nog 22 combinaties aan de start, zeven paarden waren KWPN gefokt. In deze laatste ronde waren twee nakomelingen vertegenwoordigd van Libero H (No Mercy en Castle Forbes Maike) en twee nakomelingen van Indoctro (Nike en Nassau).
Twee medaille winnende paarden zijn goedgekeurd/erkend als KWPN-dekhengst: BMC Nassau en Montender.

(DWR, overname zonder bronvermelding niet toegestaan)

Brons voor Nederland! 22-07-2005

Na een ongekend spannende landenwedstrijd ging Zwitserland aan de haal met zilver, goud stond al eerder vast voor Duitsland.

Een Gran Corrado die plotseling het anker uit gooit, als hij de lijn naar de levensgrote triple bar en de al even imponerende sloot in moet rijden. Een minuut lang komt de relatief ondervaren KWPN-hengst steeds omhoog, om vervolgens toch de rit aan te pakken en met 16 strafpunten (waaronder het nodige voor tijdsoverschrijding aan de finish te komen.
Dan in de serie van derde ruiters Leon Thijssen die met Nairobi het extreme resultaat uit de eerste ronde (4) niet vast kan houden en 12 strafpunten scoort. Nederland mocht dan op de zilveren positie aan de tweede manche zijn begonnen, maar nu werd een medaillepositie toch wat onzeker.
Zeker omdat Christina Liebherr en LB No Mercy hun tweede nulronde noteerden (alleen geëvenaard door Montender en Marco Kutscher) en Markus Fuchs er dit keer met La Toya een rondje met vier strafpunten uitperste.
Jeroen Dubbeldam en BMC Nassau hadden als eerste combinatie in de stromende regen en onweer de hoop voor \Nederland nog verder opgevijzeld met een sublieme nulronde, maar Houtackers en Thijssen maakten de zaak weer wat zorgelijk. Niet alleen Zwitserland kwam opzetten, ook België meldde zich in de strijd om de medailles en zeker ook gastheer Italië, met mooie rondjes van Andrea Herholdt/Nanta en Juan Carlos Garcia/Loo Piana Albin (beiden vier strafpunten).
Toen Jean Claude Vangeenberghe als laatste Belg 16 strafpunten had verzameld en Steve Guerdat de schade met Pialotta had beperkt tot vier, kon Gerco Schröder met Eurocommerce Monaco niet veel meer maken of breken. Een nulrit zou Nederland geen zilver kunnen brengen, alleen een rit met 16 strafpunten of meer zou Italië alsnog aan het brons hebben geholpen. Het werd een magistrale foutloze ronde, waardoor het zilver met minder dan één strafpunt aan Zwitserland moest worden gelaten. De gouden medaille voor het oppermachtige Duitsland stond al vast toen Meredith Michaels-Beerbaum als derde Duitse start met vier strafpunten was gefinishd.

(DWR, overname zonder bronvermelding niet toegestaan)


HUP JEROEN!!

MissJ

Berichten: 8726
Geregistreerd: 22-04-04
Woonplaats: Groningen

Re: Dubbel brons voor Nederland!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-07-05 10:15

Hehe, eindelijk iemand met dezelfde gedachte.
IK snapte er ook al niks van dat ik hier niks over kon vinden.
Maargoed, de bronzen teammedaille is natuurlijk een topprestatie voor de geplaagde Nederlandse springruiters.
En die individuele medaille van Jeroen is ook geweldig.
Ik vind Jeroen en Nassau een hele sympathieke combinatie, ik gun het ze van harte.
Ruiters, gefeliciteerd.

Gail

Berichten: 2349
Geregistreerd: 03-06-01

Re: Dubbel brons voor Nederland!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-07-05 10:58

Mmmm. kennelijk nog niet belangrijk genoeg om de 21 jarige menner te verslaan (of hoe oud istie)...