Fokkerij
Foto's door Sandra Nieuwendijk
LUNTEREN – Het NRPS verrichtingsexamen heeft de definitieve goedkeuring opgeleverd van vooralsnog 18 dressuurhengsten, zes springpaarden en zeven pony’s. De toppers zijn Magic McKee L van Stal van de Sande bij de dressuur, United Sensation van Bart Bles bij het springen, de dressuurpony Libenti’s Milagro van Alice Huisman, en de allroud ponyhengst A New Zento van Fleur Eijerkamp.
De algehele kwaliteit van de dressuurhengsten was van zeer hoog niveau, waarbij niet alleen de beweging en het optreden indruk maakten, maar vooral ook de werkwilligheid en het schakelvermogen. Verrichtingskampioen Magic McKee (Total MacLaren x Negro) wist zich op alle onderdelen te onderscheiden en werd zelfs beloond met tienen voor de onderdelen schakelvermogen en aanleg. Onder het zadel van Lina Uzunhasan presenteerde Magic McKee zich als een zeer complete hengst, met uitzonderlijk veel schakelvermogen, een uitstekende werkwilligheid en een opvallend fijne instelling.
Dressuurpaarden
Met 9,5 voor de aanleg en negens voor schakelvermogen en prestatiebereidheid/ werkwilligheid zat Ready to Rumble daar net onder, mag zich dus de reservekampioen noemen. Rik van Gils fokte de hengst met Le Formidable uit zijn topmerrie Eos Utopia (v. Ampère) en verkocht hem aan Saskia Poel, die de rondom overtuigende hengst zelf in het onderzoek voorstelde.
Net als Ready to Rumble scoorde Vintagio, voorgesteld door Hans Peter Minderhoud, 87 punten. Deze zoon van Viva Gold uit een merrie van Sandro Hit kreeg maar liefst 9,5 voor de stap, en o.a. voor schakelvermogen een 9. Dazzling Diamond (Desperado x Everdale) zat daar met 86,5 net onder. Hij kreeg 9,5 voor de prestatiebereidheid en gehoorzaamheid/ evenwichtigheid, en een 9 voor de stap onder het zadel van Juliette van der Werf. Ook Esquin White (Escamillo x Florencio I) maakte veel indruk en kreeg 86, met vier negens o.a. voor de draf, het schakelvermogen en de aanleg; amazone was Cynthia Eggenkamp. L’Avenir (Le Formidable x Sir Donnerhall) liet zich op alle fronten uitstekend zien onder het zadel van Franka Loos. Hij kreeg zijn negens voor ook voor de onderdelen draf, houding/ balans, schakelvermogen en aanleg, totaal 85 pnt.
Verder zijn geslaagd:
Banksy (Bellany x Florencio I), 82,5 pnt
Da Vinci (Dynamic Dream x De Niro), 79 pnt
Dynamic Star (Dynamic Dream x Danone I), 75 pnt
Glammadoo (Glamourdale x Cum Laude), 83 pnt
Kyro (Kjento x Trento B), 82 pnt
Lightning O (Las Vegas x Polansky), 75 pnt
Lord Siffredi (Las Vegas x Prestige VDL), 82,5 pnt
Lovely Spike (Las Vegas x Hennessy), 80 pnt
N So Next Level (Next Level x Negro), 84 pnt
N’Spartacus (Nacho x Jazz), 82,5 pnt
Napoli Sollenburg (Total US x Vivaldi), 82 pnt
VH-Lamborghini-Pomona (Vivaldi x San Remo), 78 pnt.
Springpaarden
De springhengsten is de groep die de afgelopen jaren het sterkst is gegroeid, zowel in kwantiteit als in kwaliteit. Dat bleek nu weer met zes hengsten die allen ruim boven de 80 punten verdienden. Met als kampioen United Sensation (United Touch S x Baldwin B), die 86 pnt scoorde. Zijn ruiter Bart Bles is ook de fokker en eigenaar. Bijzonder is dat Bart zelf de vader United Touch internationaal heeft gestart tot op 1.60m niveau, en dat niet alleen: ook de moeder, grootmoeder en overgrootmoeder heeft hij op hoog niveau in de sport uitgebracht! En ook de moedersvader Baldwin B heeft hij onder het zadel gehad. De commissie gaf United Sensation vijf negens en driemaal 8,5 (totaal 86) en noemde hem een sympathieke, werkwillige en evenwichtige hengst, die zich zeer goed laat rijden en als springpaard zeer veel aanleg en kwaliteiten heeft getoond.
Reserve kampioen Classic Grey A&S is een zeer interessant gefokte hengst van Comme il Faut uit de 1,60 m-merrie Earl Grey (v. Cardento), die tevens de op 1,60 m-niveau presterende en NRPS-goedgekeurde hengst I’m a Star (v. E Star) voortbracht. Onder het zadel van Scarlett Wieberdink kwam hij uit op 83 punten, met een 8,5 voor de aanleg als springpaard en een 9 voor de prestatiebereidheid en werkwilligheid.
Ook 83 punten kreeg Cumano de Zelande (Cumano x Balou du Rouet), die in het examen heel aansprekend werd voorgesteld door Conan Wright.
Verder zijn geslaagd:
Don’t Ask (Diarado x Casall ASK), 82 pnt
Unforgetable (United Touch x Diarado), 81,5 pnt
Star van de Ganzepol (Kalaska de Semilly x Ultimo), 81 pnt
Ponyhengsten
Verrichtingskampioen bij de allround pony’s werd A New Zento (A New Star I NRW x Top Zento). De aansprekende pony liet vooral in het springen sterke prestaties zien onder het zadel van Fleur Jansen, en scoorde bovendien maar liefst een 9,5 voor kindvriendelijkheid. “Het was mooi om te zien dat het bijna alle hengstenhouders was gelukt om een kind te vinden dat hun hengst kon voorstellen in het verrichtingsonderzoek,” aldus Bernard. “Daardoor konden we dit onderdeel ook echt goed beoordelen. Voor de ponyhengsten die door een volwassene werden voorgesteld, hebben we er bewust voor gekozen om ze tijdens de derde beoordeling te laten testen door onze jongste testruiters Maud Hommes of Robby van Bregt.”
Ook de allrounder Veenstra’s James Bond (Jonkers’ Jayden x Desperado) is geslaagd. Hij werd voorgesteld door Nelske Holtrop en kreeg 77,5 pnt.
Van de vier dressuurponyhengsten kreeg Libenti’s Milagro (Standgaards Mangold x Orchid’s Floris) gereden door Jaylee Mom de hoogste waardering (86 pnt), met zes negens voor o.a. de galop, rijdbaarheid, aanleg en kindvriendelijkheid.
Friedrichshof Kents Diamond (Kent Nagano x Double Diamond AK) van Laura Quint scoorde 84 pnt. met voor vrijwel alle onderdelen een 8,5.
Verder zijn geslaagd:
Goldwin’s Hoeve’s Dreamy (Davinci du Bois x Cassanova du Bois), 79 pnt (dressuur)
Jupiler’s Red Bull S (Spoorzicht’s Jupiler x Veenstra’s Grapjas), 76 pnt. (dressuur)
Heide’s Berg Milford (Nieuwmoed’s Milord x Nia Domo’s Bolero), 77,5 pnt (springen)

A New Zento

United Sensation

Magic McKee
