Buitenland
Verdrietig nieuws vanaf de wereldbekerwedstrijd in Leipzig. Christian Ahlmann zou hier met D’Aganix 2000 Z aan de start komen. De 12-jarige hengst liep woensdagavond bij zijn aankomst in Leipzig echter een zeer zware verwonding op bij het uitladen. Binnen enkele seconden waren meerdere dierenartsen bij het paard. Het dier werd onmiddellijk naar de diergeneeskundige faculteit van de Universiteit Leipzig gebracht en daar onderzocht.
De uitslagen van de onderzoeken brachten niet-behandelbaar letsel aan het licht. Na overleg van dierenartsen met de eigenaren werd de beslissing genomen om het paard in te laten slapen, om het zo een verder lijden te besparen. Christian Ahlmann heeft in overleg met de organisatie afgezien van verdere deelname in Leipzig. Zijn andere paarden zijn intussen weer teruggekeerd naar huis. Op zijn Instagram-account neemt Ahlmann afscheid van D’Aganix.
“Met zeer veel verdriet moesten we vandaag afscheid nemen van onze twaalfjarige hengst D’Aganix 2000 Z. In vroege morgen moesten wij hem laten inslapen. Een vreselijk en tragisch ongeval tijdens het uitladen in Leipzig zorgde ervoor dat D’Aganix 2000 Z zich op een nog onduidelijke manier kon bevrijden uit de vrachtwagen. Op een gladde ondergrond is hij komen te vallen en liep daarbij een zware blessure op aan zijn bovenbeen achter. Er was geen uitzicht meer op genezing. Ondanks de snelle hulp en intensieve begeleiding van meerdere dierenartsen en verzorgers was het snel duidelijk dat er geen mogelijkheden meer waren voor een pijnvrij leven en een welverdiend pensioen. Dit was een ongelooflijk zware beslissing om te moeten nemen, maar dat is gedaan uit liefde voor en verantwoordelijkheid tegenover hem. Het volledige team rondom D’Aganix 2000 Z is intens verdrietig en is teruggekeerd naar huis. We zullen je ontzettend missen.”
Vier maanden geleden nam de combinatie nog deel aan de LGCT in Riesenbeck: