Equitom over reusceltumor aan schouder pony

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 33087
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Equitom over reusceltumor aan schouder pony

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-01-26 19:30

Equitom
Algemeen

Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap Fotografie


Equitom is een Belgische paardenkliniek. Zij zijn gespecialiseerd in paardenchirurgie en bieden een brede waaier aan medische diensten: chirurgie, inwendige ziekten, orthopedie, medische beeldvorming en revalidatie. Ze hebben verschillende diagnostische mogelijkheden, waaronder radiografie, echografie, endoscopie (statisch en dynamisch), MRI, CT en scintigrafie. Zij delen regelmatig interessante casussen op sociale media. Dit zijn veelal bijzondere situaties, die je normaal gesproken niet bij een doorsnee dierenkliniek tegen zult komen. Wij zullen één keer per maand een casus met jullie delen. Deze keer kijken we mee met een pony die een reusceltumor op de schouder heeft.

Deze pony werd overgebracht naar Equitom met een ongewone massa aan de schouder.

De eigen dierenarts had al de eerste diagnostische onderzoeken gedaan. Hieruit kwam dat er een reusceltumor zat. Ons team werd gevraagd om deze massa veilig te verwijderen.

De tumor zat op de schouder, net onder een dun laagje spierweefsel. Nadat we dit laagje voorzichtig hadden opengemaakt, konden we de complete tumor netjes en in één geheel verwijderen.


Wat is een reusceltumor?
Dit type tumor is zeldzaam bij paarden. Het ontwikkelt zich in de zachte weefsels en wordt gekenmerkt door meerkernige ‘reuzencellen’. Hoewel dit over het algemeen goedaardig is, kan het zich lokaal agressief gedragen en uitzaaien naar omliggende weefsels. Vroege opsporing en complete chirurgische verwijdering zijn daarom essentieel om de kans op terugkeer te verminderen.



Mer1980

Berichten: 20937
Geregistreerd: 08-02-01
Woonplaats: Lelystad

Re: Equitom over reusceltumor aan schouder pony

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-01-26 21:29

Ik volg ze ook op verschillende kanalen super interessant wat ze doen.

Earth

Berichten: 11507
Geregistreerd: 09-04-20
Woonplaats: Ergens oost

Re: Equitom over reusceltumor aan schouder pony

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-01-26 21:30

Heel interessant, al vraag ik me soms af of ze niet te ver gaan.

Mer1980

Berichten: 20937
Geregistreerd: 08-02-01
Woonplaats: Lelystad

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-01-26 21:33

Earth schreef:
Heel interessant, al vraag ik me soms af of ze niet te ver gaan.


absoluut, maar het is de eigenaar die beslist en met een enorme zak geld aan komt zetten :=