Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 32825
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 12-11-25 19:15

Pferd-Aktuell
Sport

Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap Fotografie


Vanaf 2026 hebben dressuurruiters de keuze of ze hun paard op een trens of een stang-en-trens rijden. Die regeling is goedgekeurd door de FEI en geldt voor proeven tot en met 3*-niveau.

De koers is uitgestippeld: de wereld ruitersportbond (FEI) staat vanaf 2026 Grand Prix-proeven toe met een trens. De ruiters hebben nu de keuze of ze hun paard optomen met een trens of, zoals voorheen, met stang-en-trens. De afgevaardigden van de FEI stemden voor een overeenkomstige aanpassing in het dressuurreglement. De officiële formulering van het herziene reglement stelt vast dat de beide optomingen nu gelijkwaardig zijn toegestaan. De experts in de dressuurcommissie benadrukken dat de stangoptomingen niet relevant zijn voor het dierenwelzijn. “het komt er altijd op neer dat de ruiter op een fijne manier met zijn teugelhulpen omgaat”, benadrukt bondscoach Monica Theodorescu. Zij beoordeelt de regelwijziging als een waardevolle mogelijkheid om verdere gegevens te verzamelen en de keuzevrijheid vanuit het oogpunt van de actieve ruiters en officials beter te evalueren. “Ik ben benieuwd of en hoe vaak de trens in de toekomst gebruikt gaat worden. Het is altijd de beslissing van de ruiter en de trainer welke optoming voor het paard het juiste is.”

Ik hunker naar vriendschap, wil graag geborgen zijn. Ik deel in jouw blijdschap en ook als er zorgen zijn. Maar vraag niet mijn leven, dat kan ik jou niet geven. Mijn leven is van mij! Van mij! Pia Douwes - Elisabeth - Mijn leven is van mij!
&if=1


Babootje

Berichten: 29474
Geregistreerd: 25-06-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 19:25

Wat goed dat het nu (eindelijk) is toegestaan.

BigOne
Berichten: 42527
Geregistreerd: 03-08-09

Re: Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 19:27

Zou tijd worden.

We live in a time where intelligent people are being silenced so that stupid people won’t be offended.

Elisa2

Berichten: 47393
Geregistreerd: 31-08-04

Re: Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 19:32

Goedzo, nu ook nog voor de 5*.

''De echte discipel van de rijkunst heeft niet de erkenning door andere mensen nodig maar veel meer het gevoel om met zijn paard een te zijn. Ontbreekt deze harmonie, dan ontstaat in het beste geval volmaakte techniek, maar er ontstaat nooit volmaakte (rij)kunst.''

-Kurt Albrecht-

Melzazu
Berichten: 3105
Geregistreerd: 13-10-19

Re: Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 19:36

Goede ontwikkeling!

Pluk de dag voor je in een vaas eindigt ~ Loesje

Ods
Forumcoördinator

Berichten: 40992
Geregistreerd: 01-02-02
Woonplaats: Achterhoek

Re: Internationale Grand Prix dressuur in de toekomst mogelijk op trens

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 20:07

Blijft bijzonder raar dat dit nu pas gedoogd is. Maar in elk geval een mooie vooruit gang!

Ben je een Bokker of een Jokker....



Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: judenjul, Maanon_, rooslover, steefvicky en 14 bezoekers