Sport
Vorig jaar won Christian Kukuk nog goud tijdens de Olympische Spelen in Parijs. Nu ligt hij onder vuur bij paardensportliefhebbers. Er is een video opgedoken waarop de ruiter tijdens de wereldbekerwedstrijd in het Italiaanse Verona zijn paard in rollkür rijdt, met alleen slofteugels en zonder gewone teugels.
Martin Richenhagen, voorzitter van de Duitse paardensportfederatie (FN), is duidelijk als hem om een reactie wordt gevraagd door Duitse media: “wij vinden dit niet acceptabel”. De FN staat intussen in contact met Kukuk, zijn jarenlange sponsor Ludger Beerbaum en de bondscoach, Otto Becker. Volgens Richenhagen is Kukuk een zeer verstandige ruiter, hij stelt dan ook: “wij mogen er vanuit gaan dat dit in de toekomst niet meer gebeurt”.
De rollkür, ook wel hyperflexie genoemd, is een praktijk die, net als het gebruik van slofteugels, in de paardensport als verwerpelijk wordt beschouwd. Bij de rollkür moet het paard zijn nek ver naar beneden strekken, soms zelfs zover dat het dier in zijn eigen borst bijt. Dit zorgt weer voor verwondingen. Met behulp van slofteugels worden de paarden in deze houding gebracht en daardoor beperkt in zijn bewegingen.
Gebruikte bronnen:

, that can be concealed up a sleeve, and can be used to 'poke' people who argue with you/irritate you/deserve poking/don't deserve poking but you poke anyway/anyone in the hope of enraging them/making them move/injuring them/anything.
Ik voel een geitenwollensok aankomen.. Misschien zit ie wel in mijn doos 