Sport
Het programma van Indoor Zwartewaal afgelopen weekend was goed gevuld! “Het was een prachtig feestje, wij hebben genoten”, laat de organisatie na afloop weten. De rubriek met de meeste deelnemers was die van de enkelspan pony’s. Daar streden maar liefst dertig combinaties voor de overwinning!
Het Belgisch talent Luka Verheust won de rubriek én won zeer overtuigend de tandemrubriek. Een super succesvolle dag dus! We blikken er met hem op terug.
“Bizar”
“Ik vind het bizar eigenlijk”, laat hij weten. “Ik had helemaal geen verwachtingen, ook niet met mijn enkelspan pony. Ik had de startlijst van te voren natuurlijk gezien en zag dat er heel veel én veel goede rijders meededen. Ik had nooit verwacht dat ik bovenaan zou eindigen.”
Maar dat gebeurde wel, terwijl hij ook nog met een nieuwe koets reed. “Ik had een paar keer met deze koets getraind, maar had er nog niet genoeg mee gereden om te weten of hij beviel. Ik wilde namelijk wat aanpassingen, zoals grotere wielen zodat er minder weerstand zou zijn bij een losgereden ondergrond.”
“Mijn tactiek is anders”
“Met Samber ging ik in Zwartewaal als eerst van start. Veel mensen doen het in de eerste ronde een beetje rustiger aan en schakelen dan in de finaleronde op, maar mijn tactiek is juist om het andersom te doen. Ik ga in de eerste ronde altijd vol gas en zorg dat ik een voorsprong heb. Dan kan ik in de tweede ronde iets voorzichtiger doen en zorgen dat ik foutloos blijf. Dat pakte in Zwartewaal heel goed uit.”
In de eerste ronde met Samber kwam één van de voorwielen van de koets een beetje omhoog. “Ja, oeps. Voordat we dus gingen inspannen met het tandem hebben we wat aanpassingen gedaan, in de hoop dat het niet meer zou gebeuren en dat bleek het geval!”
Minder zenuwen
Voordat hij met het tandem de baan in reed was Luka minder zenuwachtig dan met het enkelspan. “Met het enkelspan wist ik dat het in die eerste ronde moest gebeuren en ik voelde de druk van die goede rijders. Het spelletje met het tandem is iets anders, ik zie dat als een super leuk extraatje en ik ben goed bevriend met de concurrentie. Dat doet natuurlijk ook wat met het niveau van je zenuwen, dat was een stuk lager.”
Wat zijn Luka zijn plannen voor het komende seizoen? “Komend weekend gaan we naar Hapert met het tandem. Daarna rijden we een wedstrijd hier in België en we zijn nog van plan om de indoor marathons bij De Kroo en in Ouddorp te rijden. Ik verwacht niet dat ik Samber overal zal starten. Dat is een kleine pony, ik wil wel dat hij het leuk blijft vinden! Voor het tandem is dat anders, zij hoeven wat dat betreft iets minder hard te werken tijdens een wedstrijd.”
Klik hier voor alle resultaten
Klik hier voor het fotoalbum
Disclaimer: Wij hebben geen foto die aansluit bij dit artikel, of waar wij toestemming voor hebben om te gebruiken. Daarom hebben wij er een foto ter illustratie bij gezet. Heb jij een passende foto met toestemming voor commercieel gebruik? Stuur dan even een PB naar een van de Nieuwsredactieleden of het Nieuwsredactie-account.