KWPN
Fokkerij
KWPN-voorzitter Andries van Daalen maakt vanaf nu onderdeel uit van het WBFSH-bestuur. Tijdens de jaarlijkse meeting, die dit jaar bij het SAWHS (South African Warmblood Horse Society) in Zuid-Afrika plaatsvindt, werd Van Daalen met een ruime meerderheid van de stemmen gekozen als Vice President.
Het KWPN draagt graag bij aan de continue ontwikkeling van de wereldwijde fokkerijwereld en voor Van Daalen is de samenwerking tussen stamboeken een speerpunt. “De wereld om ons heen verandert en dat geldt zeker voor de fokkerijwereld. Alle stamboeken hebben te maken met oplopende kosten en tegelijkertijd zien we de trend dat er minder merries worden gedekt en minder veulens worden geregistreerd. Daarbij komt dat welzijn niet alleen in Nederland, maar ook wereldwijd, een steeds belangrijker onderwerp wordt. Ik heb de overtuiging dat we samen sterker zijn en kijk daarom uit naar de periode die voor me ligt.”
Ralph van Venrooij, Hoofd Fokkerijzaken, maakt al vanaf 2019 deel uit van de ‘Executive Board’ en zal vanuit die functie Van Daalen ondersteunen in zijn nieuwe rol.
Over WBFSH
De World Breeding Federation for Sport Horses (WBFSH) is de onafhankelijke en internationale overkoepelende organisatie van stamboeken. Hun missie is het bevorderen van vooruitgang in de fokkerij om de beste sportpaarden te fokken. Als enige internationale federatie van stamboeken voor sportpaarden, zijn zij de belangrijkste schakel tussen sportpaardenfokkerij en de paardensport over de hele wereld. Hierbij werken zij ook samen met de Fédération Equestre Internationale (FEI).