Buitenland

Een paardenfokker uit het Belgische Stekene mag van de rechtbank in Gent drie jaar lang geen paarden, veulens en ezels houden. Ook moet hij een boete betalen van € 16.000, waarvan de helft voorwaardelijk is. Als de man het houdverbod overtreedt, komt daar nog een dwangsom van € 250 per dag bovenop.
Tussen 2022 en 2024 kwam de inspectiedienst van Dierenwelzijn Vlaanderen meerdere keren bij de man langs en constateerde diverse overtredingen. Zo hadden zijn paarden en ezels geen of onvoldoende schoon drinkwater, waren de hoeven niet verzorgd en hadden ze geen beschutte verblijfplaats. In de wei lagen volgens de inspectie ook voorwerpen waaraan de dieren zich konden verwonden. Bovendien stond er in augustus 2024 een zebra in de wei van de fokker. Deze dieren mag je in Vlaanderen niet houden.
De man vertelde in de rechtbank dat hij zich aan de regels probeerde te houden en altijd probeerde te luisteren naar de instructies van de controleurs. De zebra zou ook niet van hem zijn geweest, maar van een kennis uit Duitsland. Die zou zijn weide hebben moeten aanpassen en gevraagd hebben of de zebra even bij de paardenfokker kon staan.
Volgens de rechter gelden er strenge regels in België omtrent dierenwelzijn en hij heeft het gevoel dat de fokker daar laks mee omgaat. Hij denkt dat de paardenfokker onvoldoende in staat om op een fatsoenlijke manier met dieren om te gaan. Als je dieren houdt, moet je volgens de rechter ook de verantwoordelijkheid dragen voor hun welzijn en de dieren met respect behandelen. Dat lijkt de paardenfokker naar de mening van de rechter onvoldoende te beseffen. Daarom ging hij mee in de eis van de procureur en legde het houdverbod en de boete op.
Gebruikte bronnen: