KWPN-hengst Jovian (v. Apache) op elfjarige leeftijd overleden

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 16691
Geregistreerd: 20-04-16

KWPN-hengst Jovian (v. Apache) op elfjarige leeftijd overleden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : Gisteren, 13:23

KWPN
Fokkerij
Ingezonden door meerdere Bokkers


Jovian. Foto: Aniek Molenaar Fotografie


Helgstrand Dressage heeft vandaag het overlijden van de donkerbruine KWPN-hengst Jovian (v.Apache) bekendgemaakt. De elfjarige hengst, die vorige week nog succesvol deelnam aan het Europees Kampioenschap in Crozet en daar bijdroeg aan de bronzen teammedaille voor Denemarken, is overleden aan complicaties tijdens een castratie-ingreep.

Na zijn succesvolle optreden in Frankrijk kreeg Jovian enkele dagen rust. Vervolgens werd besloten hem te castreren, maar tijdens de ingreep traden complicaties op die hem fataal werden. De dierenartsen konden zijn leven helaas niet redden. Zijn ruiter Andreas Helgstrand en groom Mikala Krog, die al jarenlang intensief met hem samenwerkten, verliezen een paard waarmee ze een zeer hechte band hadden.


Unieke carrière
Apache-zoon Jovian (uit Zinith elite pref prest EPTM-dres D-OC van Tango, fokker E.T. ten Bosch uit Driel) won de wereldkampioenschappen voor jonge dressuurpaarden als vijfjarige met recordcijfers, waaronder vier keer een tien. Twee jaar later schreef hij opnieuw geschiedenis door als zevenjarige wereldkampioen te worden met de hoogste score ooit van het WK jonge paarden. Ook op internationaal Grand Prix-niveau liet hij zich overtuigend zien en droeg hij bij aan de bronzen teammedailles voor Denemarken op de EK’s van Riesenbeck (2023) en Crozet (2025).


Fokkerij
Jovian is gefokt door E.T. ten Bosch uit Driel. Naast zijn successen in de sport heeft hij ook in de fokkerij zijn stempel gedrukt. De hengst was goedgekeurd bij het Deens Warmbloed (DWB), Hannoveraner Verband en Oldenburger Verband, en laat een groot aantal veelbelovende nakomelingen achter.

Elisa2

Berichten: 45639
Geregistreerd: 31-08-04

Re: KWPN-hengst Jovian (v.Apache) op elfjarige leeftijd overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: Gisteren, 15:41

Heel triest van zo,n jonge hengst in de bloei van zijn leven.

germie

Berichten: 29283
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: Gisteren, 18:12

Elisa2 schreef:
Heel triest van zo,n jonge hengst in de bloei van zijn leven.

Precies.

En dan lees ik op facebook dat mensen beweren dat hij gewoon stiekem is ingeslapen omdat hij gewoon kapot gereden was. Tja, het EK nog gelopen, lijkt mij dat ze daar ook controleren of een dier kreupel is.
Vind dat wel heel ver gezocht.

Ik begrijp alleen nog steeds niet waarom hij als ruin verder moest. Was hij zo lastig als hengst?

BigOne
Berichten: 41731
Geregistreerd: 03-08-09

Re: KWPN-hengst Jovian (v.Apache) op elfjarige leeftijd overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: Gisteren, 18:21

Waarschijnlijk met het oog op verkoop, gebeurt veel vaker dat succesvolle hengsten genoeg nakomelingen hebben of de eigenaar een diepvries vol rietjes en dan gaan ze in de verkoop.